Casa de Santo Amaro. Oliwa z oliwek z 8 -pokoleniową tradycją.

Tradycja produkcji oliwy z oliwek przekazywana z pokolenia na pokolenie.

Smakując oliwę z oliwek nie zawsze zastanawiamy się jak to się stało, że jest taka doskonała. To zupełnie zrozumiałe, wszak delektujemy się jej smakiem, konsystencją, podziwiamy harmonię jaką tworzy z potrawą. 

Za każdą jednak perłą kryje się historia pełna marzeń i pasji. Tak właśnie powstała po raz pierwszy 14 października 1687 roku w Portugalii Casa de Santo Amaro -oliwa z oliwek tworzona z pasji przekazywanej z pokolenia na pokolenie już w 8 generacji! Obecnie firma jest prowadzona przez braci Francisco i António Pavão.

W tym roku Casa de Santo Amaro obchodzi swoje 333 urodziny, które uczczone zostaną stworzeniem specjalnej partii oliw z oliwek, dostępną również w naszym sklepie. Już nie możemy się doczekać!

Tajnikiem tego doskonałego smaku jest produkcja oliwy z oliwek oparta na koncepcji Farm-to-Table, czyli z gospodarstwa wprost na stół. 

Oznacza to, iż w jednym gospodarstwie znajduje się plantacja, miejsce tłoczenia oliwy z zebranych oliwek, oraz rozlewnia do butelek. Praktyczne rozwiązania, dzięki którym można uzyskać najdoskonalszej jakości czysty sok ze świeżych i zdrowych oliwek.

Rodzina przywiązuje ogromną wagę porównywaniu jakości uzyskanej oliwy z roku na rok. Takie podejście pozwala na rozwijanie najlepszych praktyk, dających najbardziej satysfakcjonujący efekt.

Co roku przeprowadzane są testy ewaluacyjne i porównawcze, dzięki którym uzyskiwana jest oliwa o niezmiennie doskonałej jakości zachwycającej swoich klientów oraz docenianej w rankingach jakości oliw na całym świecie. 

Nagrody dla oliw Casa de Santo Amaro.

Oliwy z oliwek Casa de Santo Amaro zostały docenione na arenie międzynarodowej, jako laureatki licznych konkursów.

Jako producenci oliw, bracia Francisco i António zdobyli w 2019 roku aż 33 medale w różnych konkursach międzynarodowych, z czego dwie złote nagrody przyznane dla marek Casa de Santo Amaro Premium i Grande Escolha i jedną srebrną dla oliwy Casa de Santo Amaro Prestige w najbardziej prestiżowym, światowym konkursie NYIOOC (New York International Olive Oil Competition).

Plantacja i proces produkcji najlepszej oliwy z oliwek.

Plantacja zajmuje obszar 160 ha z czego 110 ha to obszar młodych drzewek oliwnych a 50 ha to obszar drzewek ponad stuletnich. Drzewka oliwne pochodzą wyłącznie z regionalnych odmian, takich jak:  Cobrançosa, Verdeal Transmontana, czy Madural. 

Młyn, za pomocą którego tłoczona jest oliwa z oliwek znajduje się w budynku z ponad 100-letnią historią. Do tłoczenia oliwy z oliwek używany jest młyn kamienny do ekstrakcji na zimno, który przeszedł proces rekonstrukcji i modernizacji. Tak właśnie dzięki historii połączonej z nowoczesnymi rozwiązaniami tworzona jest najdoskonalsza oliwa z oliwek.

Poczucie bliskości i podziwu do Ziemi, która nas narodziła, szacunek dziedzictwa przodków pielęgnowane z pokolenia na pokolenie, pozwoliło stworzyć proces produkcji oliwy z oliwek oparty na bazie zrównoważonego rolnictwa, racjonalnie wykorzystującego zasoby środowiska. Takie warunki produkcji oliwy sprawiają, że stała się cennym w wartości odżywcze, wolnym od zanieczyszczeń złotem.

Przede wszystkim ludzie...

Oliwa z oliwek Casa de Santo Amaro to przede wszystkim ludzie pełni pasji i szacunku do wykonywanej pracy. Produkcja oliwy z oliwek to nie tylko sposób na życie, ale inspiracja do tworzenia, kreowania nowej rzeczywistości, która pielęgnowana jest z pokolenia na pokolenie. 

Ogromne doświadczenie właścicieli, dbałość o każdy element procesu produkcji, pomysły na ulepszenia, oraz liczne kontrole jakości pozwalają oferować klientom produkty o najwyższym standardzie i urzekającym smaku. 

Spróbujcie sami! 

Poznaj nasze oliwy.

Dowiedz się więcej o naszych oliwach, o ich różnorodności. Sprawdź różnicę pomiędzy nimi oraz wybierz tą, która smakuje Ci najbardziej.

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego!

 

Powiązane produkty

69,00 zł
Portugalska oliwa z oliwek Casa de Santo Amaro Premium oliwa z oliwek extra virgin z 8 – pokoleniową tradycją! Casa De Santo Amaro Praemium  - oliwa z oliwek extra virgin wytwarzana na terenie rodzinnej posiadłości, dzięki pasji przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Jest produktem ekskluzywnym, dzięki któremu przygotowywane potrawy nabiorą...
CASA DE SANTO AMARO PRESTIGE DOP/PDO OLIWA Z OLIWEK EXTRA VIRGIN 500ML
  • -20%
63,20 zł 79,00 zł
najlepsza oliwa z oliwekPortugalska oliwa z oliwek Casa de Santo Amaro PrestigeNajbardziej delikatna w smaku oliwa ze wszystkich produkowanych przez Casa de Santo Amaro. Portugalska firma Casa de Santo Amaro powstała w 1687 roku w regionie Trás-Os-Montes i obecnie na terenie posiadłości rośnie około 30.000 drzew oliwnych. Proces produkcji oliwy z oliwek...
39,99 zł
Portugalska oliwa z oliwek Casa de Santo Amaro Historia Casa de Santo Amaro zaczyna się od utworzenia organizacji rodzinnej “Morgadio de Santo Amaro” 14 października 1687r. która obecnie jest prowadzona przez ósme pokolenie rodziny. Możemy określić oliwę z oliwek z pierwszego tłoczenia Casa de Santo Amaro jako oliwę pochodzącą z farmy. Proces to:...

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Najnowsze wpisy
Produkt dodany do listy życzeń
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć