Jak sprawdzić czy miód jest prawdziwy? Jak rozpoznać prawdziwy miód? Kilka sposobów na sprawdzenie czy to naturalny miód! 

Jak rozpoznać prawdziwy miód? Jak sprawdzić czy jest prawdziwy?

Sztuczny miód coraz częściej gości na sklepowych półkach. Miód sztuczny stanowi taki rodzaj miodu, który nijak ma się do tego naturalnego, zawierającego cenne wartości odżywcze i niezwykłe właściwości zdrowotne. Produkty pszczele są doskonałe, ale tylko wtedy, gdy stawiamy na te w pełni naturalne, prosto z pasiek. Takie miody produkowane są przez pszczoły i mają one niezwykłe właściwości prozdrowotne oraz lecznicze. Jakość miodu ma więc niezwykle duże znaczenie i jak najbardziej tylko na te naturalne należy stawiać i tylko je wybierać. Miód jest dobry jeśli jest prawdziwy. Smak miodu jest wówczas niezwykły, a jego właściwości nieocenione.

Miód prawdziwy to prawdziwe bogactwo smaku, aromatu i wartości. Ale jak sprawdzić, czy ten, który chcemy kupić jest prawdziwy? Istnieje kilka sposobów, które mogą na to wskazywać?

  • Test ściekania -jeśli ścieka równomiernie i tworzy charakterystyczny stożek, jest naturalny. Jeśli konsystencja jest jednolita, a miód rozlewa się po talerzu, jest sztuczny
  • Test rozpuszczania -jeśli będzie rozpuszczać się w zimnej wodzie nierównomiernie, tworząc smugi, jest naturalny. Jeśli rozpuszcza się szybko i równomiernie, jest sztuczny.
  • Test wagi - jeśli w litrowym słoiku jest 1,4 i więcej miodu, jest on naturalny. Jeśli jest mniej, jest sztuczny.
  • Krystalizacja - jeśli po kilku miesiącach się skrystalizuje, jest naturalny. Jeśli się nie krystalizuje, jest sztuczny.

Naturalny miód - miód jest prawdziwy czy sztuczny?

Biorąc pod uwagę cztery powyższe kwestie, bez problemu można ocenić, czy mamy do czynienia z fałszywym miodem czy sztucznym. Wiedząc, jak rozpoznać dobry miód i jak wygląda prawdziwy miód, trafić można na najlepsze produkty. Miód jest dobrej jakości, to wtedy spełnia swoje właściwości i na taki tylko i wyłącznie należy stawiać. Sztuczne produkty to pieniądze wyrzucone w błoto.

Jak rozpoznać miód z cukrem?

Nie ma najmniejszego problemu, aby zobaczyć czy przykładowo miód jest naturalny czy też sztuczny. Po pierwsze, jeśli mimo upływu czasu nie robi się twardy, czyli nie sczerstwieje, to jest on sztuczny. Prawdziwy miód krystalizuje się i jest to naturalny proces. Po drugie, jeśli położymy miód na łyżeczkę i wykonamy podgrzewanie miodu, wówczas miód fałszywy z cukrem zaczyna ciemnieć. Tak samo sprawa ma się, jeśli chodzi o syrop glukozowo-fruktozowy. Mając do czynienia ze sztucznym miodem, zupełnie nie warto stosować go swojej diecie, bo jest on jedynie zbiorem prostych węglowodanów i produktem, który ze świeżym miodem nie ma tak naprawdę nic wspólnego.

Czym jest proces krystalizacji w miodzie czyli o miodzie skrystalizowanym

Krystalizacja miodu jest to jak najbardziej naturalny proces. W przypadku miodu naturalnego mamy pewność, że będzie ona miała miejsce. A czym to dokładnie jest? To zmiana płynnego złotem miodu w postać stałą, fachowo zamiana patoki w krupiec. Jeśli mamy do czynienia z miodem, jako naturalnym produktem, to pod wpływem czasu ta krystalizacja nastąpi. Miód jest skrystalizowany czyli jest doskonały.

Miód pszczeli - prawdziwość miodu

Prawdziwość miodu ma ogromne znaczenie i nieprawdą jest, że miód to miód. Każdy pszczelarz doskonale wie, że te sztuczne dostępne w marketach, nijak mają się do tego, co oferuje nam prawdziwy miód prosto z pasieki. I to bez względu na to, czy mamy do czynienia z miodem spadziowym, miodem rzepakowym, miodem lipowym czy miodem wielokwiatowym, w każdym przypadku kluczowe znaczenie ma jego prawdziwość.

Miód naturalny - właściwości miodu prosto z pasieki

Miód jest dobry na wszystko. Ma on ogrom właściwości, które sprawiają, że warto ten produkt z ula właśnie wybierać. Jeśli pojawia się drapanie w gardle, katar czy kaszel, miód okaże się być doskonały. Jeśli walczymy ze stanami bakteryjnymi, zapalnymi czy grzybicznymi, będzie on wyśmienity. Jeśli chcemy poprawić krążenie krwi, obniżyć cholesterol czy wyrównać poziom cukru, będzie nieoceniony. Miód ma wiele cennych właściwości i jak najbardziej warto go wybierać.

Jak przechowywać miód naturalny?

Zarówno płynny miód, który nie uległ jeszcze krystalizacji, jak również i ten skrystalizowany miód powinien być przechowywany w odpowiednich warunkach. Jakich? Miód warto trzymać w pomieszczeniu suchym i ciemnym, najlepiej w temperaturze od 8 - 20 stopni Celsjusza.

Dobry miód od advancedfood.pl - dlaczego warto kupić prawdziwy miód właśnie tutaj?

Sklep advancedfood.pl oferuje swoim klientom najwyższej jakości miody, prosto z Hiszpanii i Portugalii. Wszystkie są wyjątkowe, smaczne, pełne wartości odżywczych i co ważne - naturalne. I pamiętajcie, nieprawdziwy miód rozleje się po talerzu, zmieni kolor pod wpływem podgrzania i zawsze będzie miał postać płynną. Kupując miód, warto stawiać na jakość i prawdziwość, a tą jak najbardziej sklep advancedfood.com posiada.

Powiązane produkty

Hiszpański Miód  z Kwiatów Pomarańczy 500g
Obecnie brak na stanie
Miody Kwiatowe

Hiszpański Miód z Kwiatów Pomarańczy 500g - Alemany 1879

Alemany
AL MIÓD POMARAŃCZOWY
41,99 zł
HISZPAŃSKI MIÓD Z KWIATÓW POMARAŃCZY - UCZTA DLA ZMYSŁÓW Nasze wyjątkowe hiszpańskie pochodzenie nie jest tylko obietnicą jakości, to historie, które owiane są zapachem kwitnących drzewek pomarańczy. Pszczoły poszukują nektaru w sercach kwiatów pomarańczy w regionach Katalonii, Walencji i Andaluzji. To nie tylko miód, to połączenie promieni słonecznych,...
Miody Kwiatowe

Hiszpański Miód Eukaliptusowy 500g - Alemany 1879

Alemany
AL MIÓD EUKALIPTUSOWY
41,99 zł
MIÓD EUKALIPTUSOWY Z HISZPANII: ELEGANCJA SMAKU Dla tych, którzy nieustannie poszukują wyjątkowych doznań kulinarnej przyjemności, prezentujemy hiszpański miód eukaliptusowy. Stworzony dla tych, którzy w smaku odkrywają piękno hiszpańskiej, kulinarnej podróży  NATURALNE POWSTAWANIE Miód eukaliptusowy to owoc przyrody i pracy niezastąpionych pszczół....
Miody z Propolisem

Hiszpański Miód z Czerwonym Propolisem z Brazylii 250g - Alemany 1879

Alemany
AL MIÓD CZERWONY PROPOLIS
33,99 zł
Źródło Silnych Antyoksydantów- Miód z Czerwonym Propolisem  Odkryj wyjątkowy smak i korzyści zdrowotne naszego Miodu z Czerwonym Propolisem. To niezwykłe połączenie pysznego miodu i czerwonego propolisu, cennego składnika pochodzącego z natury. Nasz miód z czerwonym propolisem nie tylko dodaje wyjątkowego smaku do Twoich potraw, ale również dostarcza...
Miody Smakowe

Hiszpański Miód z Kwiatów Pomarańczy ze Skórką Pomarańczy 250g- Alemany 1879

Alemany
AL MIÓD POMARAŃ Z SK POMARAŃCZY
29,99 zł
Hiszpański Miód z Kwiatów Pomarańczy ze Skórką Pomarańczy – Sekret Smaku z Natury Miód, Który Opowiada Historię Naturalnego Procesu i Pasji Wśród aromatycznych ogrodów hiszpańskich kwiatów pomarańczy, narodził się nasz wyjątkowy miód. Dodatek skórek pomarańczy wprowadza nutę intensywnego aromatu, ukazując autentyczną moc natury. Cudowne Zmysły – Kolor,...

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Najnowsze wpisy
Produkt dodany do listy życzeń