Najlepsze oliwy świata - firmy Almazaras. Sukcesy Rincón de la Subbética w najbardziej renomowanych rankingach oliw!

Dla koneserów produktów delikatesowych oliwa z oliwek od lat zajmuje miejsce szczególne, będąc symbolem zdrowia, smaku i tradycji. W świecie gourmet, nieliczne marki osiągają poziom, który zapewnia im miano legendy – w tej elitarnej grupie z pewnością znajduje się hiszpański producent oliw- Almazaras de la Subbética. Przez ostatnie lata, ich oliwy nie tylko zdobywały nagrody, ale i definiowały standardy jakości w globalnych rankingach. Szczególnie Rincón de la Subbética zasługuje na uwagę, nieprzerwanie dominując w najbardziej prestiżowych konkursach oliw extra virgin. W tym artykule przyjrzymy się bliżej wszystkim oliwom Almazaras de la Subbética, ze szczególnym uwzględnieniem wielokrotnie nagradzanej Rincón de la Subbética - uznawanej za najlepszą oliwę z oliwek na świecie od kilku lat.

Rincón de la Subbética: Niekwestionowany lider w światowym rankingu oliw extra virgin-EVOO World Ranking

Oliwa 'Rincón de la Subbética' zdobyła złoto w światowym rankingu oliw extra virgin (EVOO World Ranking).

Ranking ten jest przeprowadzany każdego roku i bazuje na sumie punktów, które najlepsze oliwy na świecie uzyskały podczas udziału w różnych konkursach, które odbyły się w danym roku, w tym przypadku przez cały 2023 rok.

Nasze oliwy w czołowej dziesiątce

Firma Almazaras de la Subbética znajduje się na szczycie światowego rankingu po raz ósmy z rzędu.

 • 'Rincón de la Subbética', z odmiany hojiblanca, DOP Priego de Córdoba, zdobyła łącznie 1,735.15 punktów, zdobywając aż 44 nagrody w ubiegłym roku.
 • 'Parqueoliva Serie Oro', z mieszanki odmian, DOP Priego de Córdoba, zdobyła łącznie 1,485.90 punktów i 35 nagród, co zapewniło jej piątą pozycję. W zeszłym roku to właśnie ta perła zdobyła złoto w tym samym rankingu.
 • 'Almaoliva Bio', również z mieszanki odmian, zajęła siódme miejsce dzięki zdobyciu 1,366.75 punktów i 32 nagród w 2023 roku.

'Rincón de la Subbética' zdobyła tytuł najlepszej oliwy na świecie aż siedem razy w ciągu ostatnich ośmiu edycji, między 2016 a 2021 rokiem, a także w 2023 roku. W ostatnim 2022 roku zdobyła srebro, awansując na drugą pozycję na podium.

Oliwa, 'Alma Arbequino' ( najbardziej delikatna w smaku) z odmiany arbequina, z 24 nagrodami i 1,082.25 punktami, zajmuje wysokie, czternaste miejsce w tej prestiżowej tabeli.

EVOO World Ranking- informacje

Światowy Ranking Oliwy z Oliwek (EVOO World Ranking) zbiera najczęściej nagradzane oliwy extra virgin na świecie, oceniając ich udział w jednym z 30 konkursów, które są uwzględniane przez EVOOWR. Nagrody te są klasyfikowane według kontynentu i kraju, przy czym Mario Solinas Quality Award przyznawane przez International Olive Council (IOC) jest jednym z najważniejszych. To ranking non-profit, który został stworzony, aby promować wśród konsumentów najczęściej nagradzane EVOO i produkty na bazie oliwy z oliwek na świecie.

Fakt, że oliwy z Almazaras de la Subbética dedykowane dla najbardziej wymagających konsumentów ponownie znalazły się na szczycie tabeli, stanowi ogromne uznanie dla wysiłku, pasji i poświęcenia hiszpańskiego producenta.

Więcej o rankingu można przeczytać na stronie EVOO World Ranking.

Pięć lat supremacji: 'Rincón de la Subbética' ponownie potwierdza tytuł najlepszej organicznej EVOO i EVOO na świecie w rankingu WBOO 2022/2023

'Rincón de la Subbética', najlepsza EVOO i najlepsza organiczna EVOO na świecie w rankingu WBOO 2022/2023. Ta oliwa ponownie zdobyła najwyższą pozycję w rankingu World's Best Olive Oils, najbardziej prestiżowym na świecie. Przez pięć kolejnych lat nasza oliwa utrzymuje się na pierwszej pozycji klasyfikacji WBBO 2022/2023, w następujących kategoriach:

 • Najlepsza Oliwa z Oliwek na Świecie (World's Best Olive Oil).
 • Najlepsza Organiczna EVOO na Świecie (World's Best Organic Olive Oil).
 • Najczęściej nagradzana oliwa w historii Hiszpanii

3 najlepsze oliwy na świecie w nowej edycji WBBO tego 2022/2023:

 1. 'Rincón de la Subbética' z Almazaras de la Subbética: 335 punktów.
 2. 'Don Gioacchino' z Azienda Agricola Sabino Leone: 285 punktów.
 3. 'Oro de Cánava' z SCA Nuestra Señora de los Remedios de Jimena: 265 punktów.

WBOO, najbardziej prestiżowy ranking na świecie.

'World's Best Olive Oils' obecnie jest najważniejszym prywatnym konkursem na świecie, stworzonym w 2012 roku przez niemieckiego eksperta degustatora Heiko Schmidta. Ten ranking opiera się na wynikach uzyskanych w głównych międzynarodowych konkursach oliwy extra virgin, które są przeprowadzane na całym świecie, tym samym uznając najczęściej nagradzane EVOO( oliwy extra virgin) i tłocznie oliwy. Od pięciu edycji konkurs zaostrzył swoje kryteria, aby zagwarantować maksymalną rygorystyczność i autentyczność. W edycji 2022/2023 WBOO wprowadziło dwie nowości w swoich regulaminach: zmodyfikowano schemat punktacji, aby na końcu rankingu było mniej oliw z takimi samymi wynikami, a z drugiej strony bardziej wprowadzono zróżnicowanie wartości międzynarodowych wyróżnień.

Więcej o WBOO można dowiedzieć się na stronie World's Best Olive Oils.

Rincón de la Subbética to prawdziwa perła wśród oliw z oliwek extra virgin. Ta wyjątkowa oliwa, wytwarzana z odmiany hojiblanca w ramach chronionej nazwy pochodzenia (DOP) Priego de Córdoba, zdobyła serca i uznanie ekspertów na całym świecie.

 • Niekwestionowany lider w światowym rankingu oliw z oliwek extra virgin: Rincón de la Subbética zajmuje pierwsze miejsce w rankingu EVOO World Ranking już ósmy rok z rzędu! W 2023 roku zdobyła imponującą liczbę 44 międzynarodowych nagród i wyróżnień, w tym złote medale w prestiżowych konkursach takich jak New York International Olive Oil Competition (NYIOOC) czy Berlin International Olive Oil Competition (BIOL).
 • Ponad 350 nagród w ciągu 20 lat: Rincón de la Subbética może pochwalić się imponującą kolekcją ponad 350 nagród i wyróżnień zdobytych w ciągu ostatnich 20 lat. To dowód na niezmiennie wysoką jakość i wyjątkowy smak tej oliwy.
 • Płynne złoto z serca Andaluzji: Oliwa Rincón de la Subbética powstaje z oliwek zbieranych w pierwszych dniach zbiorów, w samym sercu Parku Naturalnego Sierras Subbéticas. To gwarancja świeżości i najwyższej jakości owoców.
 • Smak, który zachwyca: Rincón de la Subbética charakteryzuje się intensywnym owocowym aromatem z nutami zielonego banana, świeżo ściętej trawy i migdałów. Jej smak jest pełny i harmonijny, z pikantnym finiszem. To oliwa idealna do podkreślania smaku sałatek, pieczywa, dań z ryb i owoców morza, a także idealna do spożywania na surowo.

Ponad 400 Nagród i Wyróżnień dla oliwy Almazaras de la Subbética - Rincón de la Subbética od 1988 roku.

Ogółem:

W latach 1998-2022 oliwa Almazaras de la Subbética - Rincón de la Subbética zdobyła ponad 350 międzynarodowych nagród i wyróżnień. Jest to jedna z najbardziej nagradzanych oliw na świecie.

Wyróżnienia w 2023 roku:

W 2023 roku oliwa Almazaras de la Subbética - Rincón de la Subbética zdobyła 44 międzynarodowe nagrody i wyróżnienia , m.in.:

 • Złoty Medal: New York International Olive Oil Competition (NYIOOC)
 • Złoty Medal: Berlin International Olive Oil Competition (BIOL)
 • Złoty Medal: London International Olive Oil Competition (LIOOC)
 • Złoty Medal: Evooleum World Olive Oil Competition
 • Srebrny Medal: Olive Japan International Olive Oil Competition
 • Srebrny Medal: Los Angeles International Olive Oil Competition (LAIOOC)
 • Brązowy Medal: TerraOlivo International Olive Oil Competition
 • Najlepszy Producent Oliwy Extra Virgin BIO: World Olive Oil Competition (WOOOC)
 • Najlepsza Oliwa Extra Virgin BIO z Hiszpanii: World Olive Oil Competition (WOOOC)

Dodatkowe informacje:

Dlaczego warto wybrać oliwy Almazaras de la Subbética?

Oliwy Almazaras de la Subbética to doskonały wybór dla wszystkich, którzy cenią wysoką jakość, wyjątkowy smak i zdrowie. Oto kilka powodów, dla których warto je wybrać:

 • Najwyższa jakość: Oliwy Almazaras de la Subbética powstają z najwyższej jakości oliwek, zbieranych w optymalnym momencie dojrzałości.
 • Tradycyjne metody produkcji: Firma Almazaras de la Subbética kultywuje tradycyjne metody produkcji oliwy z oliwek, co gwarantuje zachowanie pełnego bogactwa smaku i aromatu.
 • Szeroki wachlarz smaków: Almazaras de la Subbética oferuje szeroki wachlarz oliw z oliwek extra virgin, aby zaspokoić gusta nawet najbardziej wymagających klientów.
 • Nagradzane produkty: Oliwy Almazaras de la Subbética regularnie zdobywają nagrody i wyróżnienia w prestiżowych konkursach na całym świecie.
 • Zdrowie: Oliwa z oliwek extra virgin to bogate źródło antyoksydantów i innych cennych składników odżywczych, które korzystnie wpływają na zdrowie.

Nagrody i wyróżnienia - dowód uznania dla oliw Almazaras de la Subbética

Sukcesy oliw Almazaras de la Subbética nie ograniczają się tylko do 2 światowych rankingów. Firma regularnie zdobywa nagrody i wyróżnienia w prestiżowych konkursach na całym świecie, co jest dowodem na niezmiennie wysoką jakość i wyjątkowy smak swoich produktów.

Oto lista nagród zdobytych przez oliwy Almazaras de la Subbética.

Nagrody i wyróżnienia dla oliw firmy Almazaras de la Subbética

Ogółem:

Almazaras de la Subbética - Parqueoliva Serie Oro DOP Oliwa z Oliwek Extra Virgin:

 • Ponad 200 międzynarodowych nagród i wyróżnień w latach 1998-2022.

Almazaras de la Subbética Alma Arbequino Oliwa z Oliwek Extra Virgin:

 • Ponad 100 międzynarodowych nagród i wyróżnień w latach 1998-2022.

Almazaras de la Subbética Alma BIO Oliwa z Oliwek Extra Virgin:

 • Ponad 50 międzynarodowych nagród i wyróżnień w latach 2008-2022.

Wyróżnienia w 2023 roku:

Almazaras de la Subbética - Parqueoliva Serie Oro DOP Oliwa z Oliwek Extra Virgin:

 • Złoty Medal: New York International Olive Oil Competition (NYIOOC)
 • Złoty Medal: Berlin International Olive Oil Competition (BIOL)
 • Złoty Medal: London International Olive Oil Competition (LIOOC)
 • Złoty Medal: Evooleum World Olive Oil Competition
 • Srebrny Medal: Olive Japan International Olive Oil Competition
 • Srebrny Medal: Los Angeles International Olive Oil Competition (LAIOOC)
 • Brązowy Medal: TerraOlivo International Olive Oil Competition
 • Najlepsza Oliwa Extra Virgin z Hiszpanii: World Olive Oil Competition (WOOOC)

Almazaras de la Subbética Alma Arbequino Oliwa z Oliwek Extra Virgin:

 • Srebrny Medal: New York International Olive Oil Competition (NYIOOC)
 • Srebrny Medal: Berlin International Olive Oil Competition (BIOL)
 • Złoty Medal: London International Olive Oil Competition (LIOOC)
 • Złoty Medal: Evooleum World Olive Oil Competition
 • Brązowy Medal: Olive Japan International Olive Oil Competition
 • Brązowy Medal: Los Angeles International Olive Oil Competition (LAIOOC)
 • Najlepsza Oliwa Extra Virgin BIO z Hiszpanii: World Olive Oil Competition (WOOOC)

Almazaras de la Subbética Alma BIO Oliwa z Oliwek Extra Virgin:

 • Złoty Medal: New York International Olive Oil Competition (NYIOOC)
 • Złoty Medal: Berlin International Olive Oil Competition (BIOL)
 • Złoty Medal: London International Olive Oil Competition (LIOOC)
 • Złoty Medal: Evooleum World Olive Oil Competition
 • Srebrny Medal: Olive Japan International Olive Oil Competition
 • Srebrny Medal: Los Angeles International Olive Oil Competition (LAIOOC)
 • Najlepsza Oliwa Extra Virgin BIO: World Olive Oil Competition (WOOOC)

Dlaczego warto kupić oliwy Almazaras de la Subbética w advancedfood.pl?

 • Szeroki wybór: Oferujemy pełną gamę oliw Almazaras de la Subbética, dzięki czemu możesz wybrać produkt idealny dla siebie.
 • Gwarancja jakości: Wszystkie produkty w naszym sklepie pochodzą bezpośrednio od producenta Almazaras de la Subbética- nasza firma jest wyłącznym dystrybutorem i importerem w Polsce.
 • Atrakcyjne ceny: Gwarantujemy konkurencyjne ceny oliw Almazaras de la Subbética.
 • Szybka i bezpieczna dostawa: Zamówione produkty dostarczymy szybko i bezpiecznie pod wskazany adres.
 • Doskonała obsługa klienta: W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości służymy pomocą.

Zamów już dziś oliwę Almazaras de la Subbética i przenieś smak swoich potraw na zupełnie nowy poziom!

Dodatkowo polecamy:

 • Na stronie internetowej sklepu advancedfood.pl możesz znaleźć szczegółowe opisy każdej oliwy Almazaras de la Subbética, wraz z informacjami o jej smaku, aromacie i zastosowaniu.
 • Zachęcamy również do zapoznania się z innymi produktami premium dostępnymi w naszym sklepie.

Powiązane produkty

Almazaras de la Subbetica

Almazaras de la Subbetica - Rincon De La Subbetica DOP Bio Oliwa z Oliwek Extra Virgin,...

Almazaras de la Subbética
8423397141965
109,00 zł
Najlepsza oliwa z oliwek extra virgin 500mlNajlepsza oliwa świata. Ponad 400 międzynarodowych nagród. Numer 1 na świecie wg rankingu World’s Best Olive Oils oraz numer 1 w Światowym Rankingu Oliwy z Oliwek (EVOO World Ranking)TUTAJ - znajdziesz wszystkie informacje o nagrodach.Nagrody i wyróżnienia dla oliwy Almazaras de la Subbética - Rincón de la...
najlepsza oliwa z oliwek extra virgin
 • -16%
99,96 zł 119,00 zł
Najniższa cena: 119,00 zł -16%
Spośród dostępnych oliw z oliwek z pierwszego tłoczenia na zimno, z całą pewnością ta właśnie Sabino Leone Don Gioacchino jest najczęściej nagradzaną wśród oliw włoskich. Na uwagę na pewno zasługuje drugie miejsce w rankingu World's Best Olive Oils 2022/2023, jak również docenienie tego produktu w konkursie Mario Solinas, będącym jednym z najbardziej...

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Najnowsze wpisy
Produkt dodany do listy życzeń