Oczyszczanie wątroby oliwą z oliwek

Wątroba to najważniejszy organ w ciele człowieka zajmujący się przetwarzaniem substancji toksycznych na mniej szkodliwe dla organizmu i usuwaniem ich na zewnątrz. Na skutek życia w niezbyt korzystnych dla człowieka warunkach i prowadzenia nie do końca zdrowego trybu życia, wątroba może jednak nie funkcjonować w 100% wydajnie. Metoda dr Huldy Clark zdecydowanie przoduje, jeśli chodzi o efektywne usuwanie kamieni w woreczku żółciowym, czyli poprawianie pracy całej wątroby. Na czym ona polega?

Oczyszczanie wątroby – kto i kiedy powinien to robić?

Zła kondycja wątroby może dawać szereg niespecyficznych objawów – nie musi to być od razu ból w prawy podżebrzu czy żółtaczka, charakterystyczne dla ciężkich chorób tego organu. Ogólne złe samopoczucie, osłabienie, nudności, czy nawet świąd skóry – mogą sygnalizować, że z wątrobą dzieje się coś niedobrego. Złogi wątrobowe składające się z soli wapnia oraz cząstek cholesterolu mogą zaburzać funkcjonowanie woreczka żółciowego i czopować przewód żółciowy, utrudniając prawidłowe trawienie składników odżywczych. Z tą dolegliwością najlepiej walczyć w jak najwcześniejszym stadium – duże kamienie to już wskazanie do zabiegu chirurgicznego.

Przy niewłaściwej diecie obfitującej w tłuszcze stan wątroby może się bardzo szybko pogarszać. Niestety, ten problem nie zniknie dzięki stosowaniu herbatki z ostropestu plamistego – potrzebne są dużo bardziej radykalne działania, które warto przetestować i być może uniknąć operacji usunięcia woreczka żółciowego, która jest ostatecznością.

Oczyszczanie wątroby oliwą – jak to się robi?

Metoda dr Huldy Clark to opracowana co do godziny kuracja oczyszczająca – nie dieta. Dla wydalenia wszystkich złogów, kamieni i piasku, czyli oczyszczenia wątroby, może być potrzebne powtórzenie kuracji nawet dziesięciokrotnie w około dwutygodniowych odstępach. Zaleca się, aby na czas trwania kuracji nie wychodzić z domu i mieć możliwość odpoczynku, gdyż ma ona początkowo osłabiający charakter. Oczyszczanie wątroby oliwą i grejpfrutem należy zacząć już dzień wcześniej, stosując dietę beztłuszczową i bezmleczną. W dniu oczyszczania od godziny 14:00 nie wolno jeść już nic, należy też odstawić wszelkie suplementy i lekarstwa, które nie są niezbędne.

Jak przebiega kuracja?

Należy zakupić w aptece siarczan magnezu – 4 łyżki stołowe rozpuścić w 3 szklankach wody, wymieszać i wstawić do lodówki, podzielić na 4 równe porcje. O godzinie 18:00 wypij pierwszą porcję tego płynu, a o godzinie 20:00 drugą porcję i przygotuj się na odpoczynek w łóżku. O godzinie 21:45 wyciśnij ¾ soku z grejpfruta bez miąższu i zmieszaj go w słoiku z pokrywką niczym w shakerze z połową szklanki oliwy z oliwek (wysokiej jakości – tej z pierwszego tłoczenia). Przygotuj termofor z gorącą wodą. Połóż się do łóżka na plecach w pozycji półsiedzącej – to ważne! Wypij miksturę i postaraj się jak najszybciej zasnąć w tej pozycji lub przynajmniej przez 20 minut nie ruszać się z łóżka. Zaraz po przebudzeniu, nie później niż o 6:00 wypij trzecią porcję siarczanu magnezu. Po tym powinna wystąpić biegunka, być może nawet z zielonkawymi lub brunatnymi złogami i kamieniami. Po dwóch godzinach od biegunki przyjmij czwartą porcję siarczanu magnezu i wypoczywaj. Dwie godziny później zacznij jeść – najpierw sok, potem owoc, pod wieczór lekką kolację.

Jak ten sposób oczyszczania wpływa na wątrobę?

Celem kuracji dr Huldy Clark jest fizyczne opróżnienie zatkanych przewodów żółciowych oraz miąższu wątroby ze złogów. Siarczan magnezu otwiera zwieracz Oddiego i tym samym pomaga rozszerzyć ujście przewodu żółciowego na czas wydalania złogów. Tym sposobem można wydalić kamienie dochodzące nawet do 2 cm średnicy! Metody tej nie zaleca się przy kamieniach o większej średnicy, dlatego zanim skorzystasz z tej kuracji, koniecznie wykonaj badania diagnostyczne, które pozwolą ustalić, jakiej średnicy są największe kamienie żółciowe w Twoim woreczku żółciowym.

Wiele osób potwierdza, że już po pierwszej kuracji poczuły się lżej i miały więcej energii. Ten sposób oczyszczania jest bezpieczny dla organizmu i efektywny – pozwala na własne oczy przekonać się, co i w jakiej objętości zostało wydalone!

Źródło: https://od-natury.pl/oczyszczanie-w%C4%85troby-metod%C4%85-dr-huldy-clark

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Najnowsze wpisy
Produkt dodany do listy życzeń
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć