GARCIA de la CRUZ DORICA- ORGANICZNA OLIWA Z OLIWEK EXTRA VIRGIN 500ML

GARCIA de la CRUZ DORICA- ORGANICZNA OLIWA Z OLIWEK EXTRA VIRGIN 500ML

Obecnie brak na stanie
18,99 zł
Brutto

CENA WYSYŁKI OD 9,99 ZŁ

Opis produktu

Organiczna, najwyższej jakości oliwa extra virgin tłoczona na zimno wyłącznie za pomocą środków mechanicznych, pochodząca  z plantacji Madridejos - prowincji Toledo, Kastylia-La Mancha w Hiszpanii.

Produkowana z odmian: Cornicabra, Arbequino, Picual Hojblanca.

Zobacz również opis firmy Garcia de La Cruz.

Oliwa posiada  świeży, intensywny-owocowy aromat z nutami cytrusów, pomidorów, kopru oraz migdałów. Cechy sensoryczne: gorzkość i pikantność są na  średnio-niskim poziomie.

Idealna do świeżego pieczywa, sałatek, makaronów, ryżu, warzyw, sosów, owoców morza. 

Bardzo niska kwasowość ≤ 0,2%

TERMIN PRZYDATNOŚCI: do końca 08.2022

Zbiór: od 15.10.2019 do 15.11.2019

Cechy sensoryczne:

oliwa cechy sensoryczne

GARCIA de la CRUZ DORICA- ORGANICZNA OLIWA Z OLIWEK EXTRA VIRGIN 500ML

8437012700352

Od 1872 roku rodzina Garcia de la Cruz  specjalizuje się w produkcji wysokiej klasy oliw najwyższej jakości typu extra virgin.

Firma  szczególnie dba o środowisko naturalne w jakim znajdują się gaje oliwne w  sercu Hiszpanii, w północnej części La Manchy i na południe od prowincji Toledo, 

Różne gatunki ptaków chronionych, jak orzeł cesarski, drop wielki, czy też pustułka wybrały to miejsce do życia. To spowodowało , że teren został wybrany, jako obszar specjalnej ochrony ptaków (ZEPA). Firma Garcia De La Cruz prowadzi gospodarkę o obiegu zamkniętym: odpady, które wytwarzają , są przekształcane w nawozy organiczne dla gajów oliwnych, co zaowocowało współpracą ze stowarzyszeniem środowiskowym Global Nature oraz umową badawczo-rozwojową z Uniwersytetem Castilla-La Mancha. Rodzina Garcia de la Cruz od pięciu pokoleń specjalizuje się w produkcji  doskonałej oliwy extra virgin i jest doceniana nie tylko w Europie , ale także w USA i Japonii. 

Zobacz także

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkt dodany do listy życzeń