Herbata zielona


Herbata zielona to drugi po czarnej najpopularniejszy gatunek herbaty w naszym kraju. Różni się od niej jedynie sposobem parzenia. Liście czarnej herbaty poddaje się przede wszystkim utlenianiu. Herbata zielona wymaga innego podejścia przy parzeniu. W przypadku zielonej herbaty proces jest nieco inny – w pierwszej kolejności liście rozkłada się do suszenia maksymalnie godzinę po zerwaniu, a dopiero potem ususzone liście herbaty poddawane są utlenianiu.

Zielona herbata Cosmai – samo zdrowie

Tak samo jak czarna, herbata zielona wykazuje właściwości prozdrowotne, dodatkowo o podobnym charakterze. Herbata zielona polecana jest często do stosowania w codziennej diecie. Zawarte w niej przeciwutleniacze sprawiają, że zielona herbata chroni komórki organizmu przed wieloma chorobami, w tym przed zmianami nowotworowymi. Herbata zielona jest bogata w przeciwutleniacze, które zapobiegają chorobowym przekształceniom komórek znajdujących się w organizmie.

Zielona herbata Cosmai – działanie

Dostępna u nas zielona herbata Cosmai ma różnorodne działanie na organizm, w zależności od czasu parzenia. Zaparzana krótko, herbata zielona posiada właściwości pobudzające, zwiększa koncentrację, a także minimalizuje uczucie zmęczenia. Natomiast po długim zaparzaniu zielona herbata wykazuje działanie uspokajające i relaksujące, dlatego w takiej postaci najlepiej pić ją wieczorem. Herbata zielona charakteryzuje się lekko trawiastym smakiem, ale to właśnie ten smak wskazuje na wysoką jakość herbaty.

Włoska zielona herbata Cosmai

Zielona herbata to drugi, zaraz po czarnej, najpopularniejszy gatunek herbaty. Od czarnej herbaty różni się przede wszystkim sposobem przygotowania. Chętnie pita przez społeczeństwo ma szereg właściwości leczniczych, w które warto się zagłębić, aby wiedzieć jak może wpłynąć na nasz organizm. By, powstała zielona herbata, liście jej przerabia się najpóźniej godzinę po ich zerwaniu, zanim zaczną fermentować. Dzięki temu, że liście nie fermentują, to zostają zachowane w nich wszystkie cenne substancje, a warto dodać, że jest ich dużo.

Zielona herbata - właściwości

Zielona herbata zawiera bogaty zestaw polifenoli, katechiny, silne antyoksydanty, garbniki, aminokwasy, teinę, witaminy, mikroelementy oraz wiele innych pożytecznych składników. Ten wyjątkowy zestaw składników sprawia, że zielona herbata zyskuje w oczach ludzi i chętnie piją ją dla zdrowia. Herbata zielona, podobnie jak czarna wykazuje właściwości prozdrowotne, ale nie tylko, gdyż warto zwrócić uwagę również na jej walory smakowe. Ten smaczny napój jest rajem dla naszego podniebienia.

Zielona herbata na odchudzanie

Herbata zielona polecana jest na odchudzanie, pita na noc przed snem skutecznie pomaga walczyć z nadwagą. Co najciekawsze, herbata z pierwszego parzenia posiada właściwości pobudzające i orzeźwiające, natomiast z drugiego parzenia działa uspokajająco i relaksująco, dlatego właśnie tę z drugiego parzenia powinno pić się na noc. Katechiny zawarte w herbacie mają duży wpływ na redukcję tkanki tłuszczowej, to dzięki ich zawartości herbata pomaga w odchudzaniu. Hamują wchłanianie tłuszczów z pożywienia i nasilają ich zużycie przez organizm.

Zielona herbata na trawienie

Zielona herbata zwiększa aktywność enzymów biorących udział w trawieniu, a także pozytywnie wpływa na metabolizm wątrobowy. Najistotniejszą rzeczą, o której powinno się wiedzieć jest to, że zielona herbata zmniejsza ryzyko rozwoju nowotworu. Międzynarodowe badania dowodzą, że zawarte w herbacie silne przeciwutleniacze, chronią DNA przed działaniem substancji kancerogennych i zmianami, które mogą prowadzić do rozwoju raka.

Czy zielona herbata zawiera teinę?

Dzięki zawartości teiny - odpowiednika kofeiny, herbata pobudza podobnie jak kawa. Jeśli potrzebujemy pobudzenia, ponieważ zmęczenie w pracy daje się we znaki, a nie lubimy kawy to warto sięgnąć po kubek zielonej herbaty. Zaparzana krótko herbata, zminimalizuje uczucie zmęczenia, przez co odzyskamy siły witalne. Badania dowodzą, że herbata wspomaga układ krążenia, przeciwdziała odkładaniu się złogów na ścianach naczyń krwionośnych, zwiększając ich przepuszczalność. Picie zielonej herbaty zapobiega nadciśnieniu, zmniejsza ryzyko udaru, choroby wieńcowej oraz zawału serca. Zawarte w herbacie związki neutralizują bakterie bytujące w jamie ustnej, dzięki czemu zapobiegają rozwojowi paradontozy, a duża zawartość fluoru oraz polifenoli zmniejsza ryzyko wystąpienia próchnicy.

Najlepsza zielona herbata

Zielona herbata Cosmai charakteryzuje się wyjątkowym aromatem, przez co tak chętnie jest pita, a dodatkowo właściwości zdrowotne powodują, że jest bardzo popularnym napojem na całym świecie. Pyszny smak i aromat powodują, że czujemy się odprężeni i zrelaksowani. Warto zrobić sobie przerwę w pracy i rozkoszować się jej smakiem, dzięki niej na pewno nabierzemy sił do wykonywania dalszych obowiązków.

Produkt dodany do listy życzeń
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć