Kawa single origin

Kawa ziarnista 250g

COSMAI ALTURA KAWA ZIARNISTA - SINGLE ORIGIN, 250G

Cosmai
8032591990295
26,99 zł
Opis produktu Najwyższej jakości kawa ziarnista – 100% Arabika. Kawa z linii single origin – pochodzi z plantacji w Meksyku, gwarantująca bogaty, wyjątkowy, delikatnie czekoladowy smak oraz aromat prawdziwej włoskiej kawy. Kawa pozbawiona kwaśnego posmaku, nie zawiera substancji drażniących układ pokarmowy. Cechy sensoryczne:
Kawa ziarnista 250g

COSMAI BUENA KAWA ZIARNISTA - SINGLE ORIGIN, 250G

Cosmai
8032591990202
26,99 zł
Opis produktu Najwyższej jakości kawa ziarnista typu single origin – 100% Arabika (wszystkie najszlachetniejsze, starannie wyselekcjonowane ziarna pochodzą z plantacji w południowo – wschodniej części Brazylii) gwarantująca niepowtarzalny aromat, ma delikatny, pozbawiony goryczy smak. Kawa pozbawiona kwaśnego posmaku, nie zawiera substancji drażniących...
Kawa ziarnista 250g

COSMAI DODOMA KAWA ZIARNISTA -SINGLE ORIGIN, 250G

Cosmai
8032591990219
26,99 zł
Opis produktu Najwyższej jakości kawa ziarnista – 100% Arabika. Kawa z linii single origin – pochodzi z plantacji w Tanzanii u stóp Kilimandżaro, gwarantująca niepowtarzalny aromat. Wyróżnia się wyrazistym, a jednocześnie pozbawionym goryczy smakiem, ponieważ pochodzi z obszaru bogatego w minerały wulkaniczne. Kawa pozbawiona kwaśnego posmaku, nie zawiera...
Kawa ziarnista 250g

COSMAI RAJA KAWA ZIARNISTA - SINGLE ORIGIN, 250G

Cosmai
8032591990226
24,99 zł
Opis produktu Najwyższej jakości kawa ziarnista typu single origin – 100% Robusta (wszystkie najszlachetniejsze, starannie wyselekcjonowane ziarna pochodzą z plantacji w Indiach) gwarantująca niepowtarzalny, delikatny aromat, mocny kremowy smak. Innowacyjny proces palenia pozwolił na uzyskanie wyjątkowego produktu o mocnym wyrazistym, pozbawionym goryczy...
COSMAI DODOMA KAWA SINGLE ORIGIN
  • -25%
Kawa Włoska

COSMAI DODOMA KAWA SINGLE ORIGIN, KAPSUŁKI 10 SZT

Cosmai
8032591990233
12,68 zł 16,90 zł
Opis produktu Najwyższej jakości kawa w kapsułkach kompatybilnych z “NESPRESSO®*” – 100% Arabika. Kawa z linii single origin – pochodzi z plantacji w Tanzanii u stóp Kilimandżaro, gwarantująca niepowtarzalny aromat. Wyróżnia się wyrazistym, a jednocześnie pozbawionym goryczy smakiem, ponieważ pochodzi z obszaru bogatego w minerały wulkaniczne. Kawa...
COSMAI BUENA KAWA SINGLE ORIGIN
  • -25%
Kawa Włoska

COSMAI BUENA KAWA SINGLE ORIGIN, KAPSUŁKI 10 SZT

Cosmai
8032591990189
12,68 zł 16,90 zł
Opis produktu Najwyższej jakości kawa w kapsułkach kompatybilnych z “NESPRESSO®*” typu single origin – 100% Arabika (wszystkie najszlachetniejsze, starannie wyselekcjonowane ziarna pochodzą z plantacji w południowo – wschodniej części Brazylii) gwarantująca niepowtarzalny aromat, ma delikatny, pozbawiony goryczy smak. Kawa pozbawiona kwaśnego posmaku, nie...
COSMAI RAJA KAWA  SINGLE ORIGIN
  • -25%
Kawa Włoska

COSMAI RAJA KAWA SINGLE ORIGIN, KAPSUŁKI 10 SZT

Cosmai
8032591990240
11,93 zł 15,90 zł
Opis produktu Najwyższej jakości kawa w kapsułkach kompatybilnych z “NESPRESSO®*” typu single origin – 100% Robusta (wszystkie najszlachetniejsze, starannie wyselekcjonowane ziarna pochodzą z plantacji w Indiach) gwarantująca niepowtarzalny, delikatny aromat, mocny kremowy smak. Innowacyjny proces palenia pozwolił na uzyskanie wyjątkowego produktu o...

Czym jest single origin? Mówiąc krótko, nazwa ta oznacza „jedno źródło”- czyli kawa single origin to kawa jednorodna i pochodzi z jednej plantacji, z tego samego gatunku, a nawet z jednego zbioru. W Polsce nazwa ta jest często synonimem kawy premium. Łatwo się domyślić, że kawa single origin jest wytrwale poszukiwana przez koneserów – ze względu na niepowtarzalne właściwości smakowe i oryginalny aromat, a także gwarancję pochodzenia.

Kawa single origin – gwarancja smaku

Kawa single origin jest na tyle rozpoznawalna, że nie można jej pomylić z żadną inną. Smak kawy single origin jest charakterystyczny dla ścisłego regionu, z którego pochodzi i niemożliwy do powielenia. Dzięki temu po spróbowaniu można nie tylko poznać, skąd pochodzą dane ziarna, ale także zbadać, jak warunki atmosferyczne, gleba i sposób uprawy wpłynęły na smak kawy mającej swój początek w niewielkiej miejscowości na drugim końcu świata.

Kawa single origin – zalety

Gatunkiem kawy, którego choć raz w życiu trzeba spróbować, jest właśnie kawa single origin. Dzięki pewności pochodzenia ziaren kawy można wyrobić sobie opinię o ziarnach pochodzących z konkretnej części świata – poznać nuty smakowe i zdecydować, czy nam odpowiadają. Na tej podstawie wyrabiamy sobie gust i zwiększamy szansę na odnalezienie idealnego dla nas smaku kawy – być może stanie się nim degustowana właśnie kawa single origin?

Kawa jednorodna single origin

Kawa jest nieodłącznym elementem naszego życia. Ten gorący napój pity jest zarówno w pracy jak i domu. Zaraz po przebudzeniu sięgamy po filiżankę kawy. A dlaczego? Kawa ma właściwości pobudzające, kiedy mamy przed sobą ciężki dzień i do wykonania wiele zadań to kawa powoduje, że wracają siły i energia do działania. Na smak i aromat kawy ma wpływ miejsce pochodzenia, ale także proces prażenia. W zielonych ziarnach znajduje się zaledwie kilkanaście związków aromatycznych, a po opuszczeniu pieca jest ich aż kilkaset. Świeżość kawy również jest ważna, gdyż najbardziej aromatyczna jest świeżo palona albo świeżo mielona, taka, która długo stoi na półkach sklepowych traci swój niepowtarzalny aromat.

Tak jak wspomniano wyżej wpływ na smak i aromat kawy ma miejsce jej pochodzenia. Kawa single origin pochodzi z jednej plantacji, z tego samego gatunku, a nawet zbioru, to ma znaczący wpływ na jakość kawy. Koneserzy kaw stale poszukują tego napoju, gdyż ma niepowtarzalne walory smakowe i aromatyczne, a pochodzenie jej dowodzi, że jest to najlepszy wybór. Kawy pochodzące z poszczególnych obszarów geograficznych, krajów, a nawet małych regionów mają swój indywidualny charakter.

Jednorodne kawy Origins

Kawa single origin jest na tyle rozpoznawalna, że nie można pomylić jej z żadną inną. Każdy region ma charakterystyczny zupełnie inny smak kawy niż w innych regionach, smaku tego nie da się powielić. Po spróbowaniu kawy w łatwy sposób można dowiedzieć się z jakiego regionu pochodzi, jaki był sposób uprawy oraz na jakiej glebie rosły drzewa kawowca i w jaki  sposób te czynniki wpłynęły na smak kawy.

Kawy bardzo często uprawiane są w naturalnych warunkach, w otoczeniu innych roślin, drzew owocowych, a nawet przypraw, a to ma wpływ na charakter owoców kawowca. Plantacje znajdują się na dużych wysokościach, co sprawia, że zbiory przeprowadza się ręcznie, a to z kolei powoduje, że kawa jest jak najbardziej naturalna, wysokiej jakości i o bogatym smaku. Każdy aromat wydobyty z naparu opowiada historię o danym miejscu, w którym dojrzewały owoce kawowca.

Smaczna kawa ziarnista

Kawy posiadają swój indywidualny smak, którym zachwyci się każdy kto tylko spróbuje. Bez wątpienia jest to gatunek kawy, którego koniecznie trzeba spróbować. Dzięki wiedzy z jakiego regionu pochodzą dane ziarna możemy wyrobić sobie zdanie właśnie o ziarnach pochodzących z tej części świata. W każdym regionie kawa ma swoje indywidualne nuty smakowe i zapachowe, jednemu człowiekowi przypadnie do gustu smak kawy z Tanzanii, a znów innemu z Indii. Warto wypróbować wszystkie smaki i dzięki temu znaleźć swój jedyny, niepowtarzalny, który najbardziej przypadnie nam do gustu.

Bez kawy nie można wyobrazić sobie rozpoczęcia dnia, dlatego ważne jest znaleźć tę najlepszą, najaromatyczniejszą o nieziemskim smaku. Przyjemnie jest w wolnej chwili zatrzymać się, usiąść i delektować pysznym, niepowtarzalnym smakiem kawy. Nie dość, że pobudzi nas do działania, podniesie sprawność psychiczną i fizyczną, to także zapewni niezapomniane wrażenia smakowe. Bez wątpienia kawa nie tylko single origin jest bardzo potrzebnym napojem, mającym pozytywny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu.

Produkt dodany do listy życzeń