Oliwa grecka

MANA GEA  ORGANICZNA OLIWA Z OLIWEK 500ML
Obecnie brak na stanie
Organiczna Oliwa z oliwek Grecka extra virgin 0,5lOrganiczna oliwa pochodząca z pierwszych zbiorów w połowie października. Oliwki odmiany Athinolia zbierane są ręcznie, a następnie starannie selekcjonowane i tłoczone tego samego dnia, aby zachować w pełni aromat oraz właściwości zdrowotne i smakowe. Intensywna i wyrazista, o owocowym  posmaku, gęsta oliwa...
MANA GEA  ORGANICZNA OLIWA Z OLIWEK EXTRA VIRGIN z 300 LETNICH DRZEW OLIWNYCH
Obecnie brak na stanie
BIO Oliwa z oliwek Grecka extra virgin 0,5l Organiczna oliwa wytwarzana ze zbieranych ręcznie  oliwek odmiany Athinolia z gaju oliwnego, pielęgnowanego przez pokolenia, gdzie  drzewa mają co najmniej 300 lat. Łagodny smak, wyjątkowy aromat  pozostają niezmienne od stuleci. Grecka tradycja produkcji oliwy  Oliwy Mana Gea wprowadziliśmy, jako pierwsze do...
Oliwa grecka

MANA GEA ORGANICZNA OLIWA Z OLIWEK EXTRA VIRGIN, 500ML

Mana Gea
MANA GEA ORGANIC
66,00 zł
Organiczna Oliwa z oliwek Grecka extra virgin 0,5lGrecka tradycja produkcji oliwy  Oliwy Mana Gea wprowadziliśmy, jako pierwsze do naszej oferty, doceniając ich smak, właściwości oraz szczególny rejon w Grecji. Próbując oliwę z oliwek zwykle nie zastanawiamy się jak to się stało, że jest tak doskonała, co jest zupełnie zrozumiałe – delektujemy się jej...
Oliwa grecka

MANA GEA OLIWA Z OLIWEK EXTRA VIRGIN 500ML

Mana Gea
MANA GEA OLIWA
59,99 zł
Grecka oliwa z oliwek extra virgin 0,5l  Oliwy Mana Gea wprowadziliśmy, jako pierwsze do naszej oferty, doceniając ich smak, właściwości oraz szczególny rejon w Grecji. Próbując oliwę z oliwek zwykle nie zastanawiamy się jak to się stało, że jest tak doskonała, co jest zupełnie zrozumiałe – delektujemy się jej smakiem, konsystencją, aromatem, podziwiamy...

Rejony Morza Śródziemnego rodzą najzdrowsze, w pełni naturalne produkty spożywcze. Jednym z nich jest właśnie oliwa grecka. Pochodzi z tradycyjnych gajów oliwnych, gdzie owoce pielęgnowane są z najwyższą troską i zaangażowaniem. Szeroko wykorzystywana w kuchni lokalnej, oliwa z oliwek grecka zyskała uznanie na całym świecie.

Oliwa grecka – zastosowanie

Oliwa grecka jest stosowana głównie w kuchni. Jest doskonałym zamiennikiem masła – w Grecji bardzo często używa się oliwę jako podstawowy dodatek do chleba. Dobrze komponuje się z sosami, dressingami do różnego rodzaju sałatek. Oryginalna oliwa extra virgin z Grecji jest doceniana za znakomity smak oraz aromat, wysoką jakość, a także szerokie zastosowanie.

Oliwa grecka – właściwości zdrowotne

Oliwa grecka wyróżnia się nie tylko doskonałym smakiem, ale również działaniem zdrowotnym. Pomaga bowiem w utrzymaniu zdrowej, nawilżonej skóry, dba o właściwe działanie wątroby i jelit, zmniejsza poziom cholesterolu i zapobiega chorobom serca. Oliwa z oliwek grecka wyróżnia się bogactwem witamin, co pomaga opóźnić procesy starzenia i na długo zachować młody wygląd.

Najlepsza grecka oliwa z oliwek

Oliwa grecka pochodzi z rejonów Morza Śródziemnego, z tego rejonu pochodzą najzdrowsze w pełni naturalne produkty. Oliwa z oliwek grecka to bez wątpienia śródziemnomorski eliksir długowieczności. Wiecznie zielone drzewo oliwne znane jest nawet w najstarszych mitach i legendach, bowiem urok gajów oliwnych opisywany jest w Starym Testamencie, oliwnymi girlandami nagradzano zwycięzców igrzysk, a gałązkami dekorowano głowy zwycięzców. Po dzień dzisiejszy gałązka oliwna symbolizuje pokój i przyjaźń. Do Polski oliwa przybyła później, początkowo służyła do celów liturgicznych, by namaszczać nią czoła niemowląt, królów oraz zmarłych. Później zagościła również na stołach i stała się podstawą zdrowej kuchni.

Te małe owoce są także bogactwem składników odżywczych i stanowią kosmetyk do pielęgnacji ciała. Drzewo oliwne zyskało dużą popularność, dzięki cudownej oliwie z oliwek. Grecka oliwa extra vergine jest najwartościowszą oliwą, gdyż uzyskuje się ją z pierwszego tłoczenia dojrzałych owoców na zimno, a po odwirowaniu widać, że jest czysta i praktycznie bezbarwna.

Grecka oliwa z oliwek charakteryzuje się niepowtarzalnym, doskonałym smakiem, wykorzystywana jest do różnych celów, do smażenia, sałatek, ale również do słynnego sosu vinegrette. Niektórzy jadają oliwki na surowo lub zamarynowane papryką, czosnkiem. W Grecji oliwa stosowana jest jako zamiennik masła do nasączania chleba.

Oliwa z oliwek grecka - właściwości

Oliwa z oliwek ma właściwości prozdrowotne, które mają zbawienny wpływ na ludzki organizm. Grecka oliwa zawiera 72% kwasu oleinowego (jest on tłuszczem jednonienasyconym), a więc jest to spora ilość. Kwas ten chroni organizm przed rozwojem chorób układu krążenia. Duża zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych zawarta w oliwie, powoduje, iż chronią one organizm przed nadciśnieniem, gdyż kwasy pozytywnie wpływają na naczynia krwionośne. Oprócz nienasyconych kwasów tłuszczowych, oliwa grecka zawiera także witaminy o działaniu antyoksydacyjnym A i E. Chronią one przed miażdżycą i rozwojem chorób nowotworowych. Oliwę z oliwek powinni spożywać nie tylko ludzie starsi, ale także i dzieci, ponieważ zawarta w oliwie witamina D bierze udział w gospodarce wapnia, a w związku z tym przeciwdziała rozwojowi osteoporozy u osób starszych, a z kolei u dzieci zapobiega krzywicy.

Inne zastosowania oliwy z Grecji

Organiczna oliwa z oliwek korzystnie wpływa także na urodę, wykorzystywana w kosmetyce, może być stosowana jako naturalny olejek do ciała. Dzięki zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych, skóra chroniona jest przed utratą wilgoci, przywracając naturalną barierę lipidową naskórka. Likwiduje szorstkość skóry, koi podrażnienia i nawilża skórę. Osoby cierpiące na alergie skórne, atopowe zapalenie skóry oraz łuszczycę, znajdą ukojenie, dzięki oliwie z oliwek greckiej. Oliwkowy masaż pobudza skórę, która staje się lepiej odżywiona, ponieważ dostarczane są duże ilości składników odżywczych.

Jak widać oliwa z oliwek ma szerokie zastosowanie, stanowi doskonały dodatek do wielu potraw, a doceniana jest za niepowtarzalny smak i aromat. Z kolei w medycynie i kosmetyce ma duże właściwości prozdrowotne, dlatego tak chętnie jest znana i stosowana na całym świecie. Naprawdę warto sięgnąć po oliwę grecką dostępną w naszym sklepie!

Produkt dodany do listy życzeń