MANA GEA  ORGANICZNA OLIWA Z OLIWEK EXTRA VIRGIN z 300 LETNICH DRZEW OLIWNYCH
ORGANICZNA OLIWA Z OLIWEK EXTRA VIRGIN z 300 LETNICH DRZEW OLIWNYCH MANA GEA
MANA GEA  ORGANICZNA OLIWA Z OLIWEK EXTRA VIRGIN z 300 LETNICH DRZEW OLIWNYCH
ORGANICZNA OLIWA Z OLIWEK EXTRA VIRGIN z 300 LETNICH DRZEW OLIWNYCH MANA GEA

MANA GEA ORGANICZNA OLIWA Z OLIWEK EXTRA VIRGIN z 300 LETNICH DRZEW OLIWNYCH, 500 ML

Obecnie brak na stanie
49,00 zł
Brutto

CENA WYSYŁKI OD 9,99 ZŁ

Zamówienia złożone do godziny 11:00 są wysyłane tego samego dnia (w dni robocze).

nowe zbiory


BIO Oliwa z oliwek Grecka extra virgin 0,5l

Organiczna oliwa wytwarzana ze zbieranych ręcznie  oliwek odmiany Athinolia z gaju oliwnego, pielęgnowanego przez pokolenia, gdzie  drzewa mają co najmniej 300 lat. Łagodny smak, wyjątkowy aromat  pozostają niezmienne od stuleci.

Grecka tradycja produkcji oliwy
 
Oliwy Mana Gea wprowadziliśmy, jako pierwsze do naszej oferty, doceniając ich smak, właściwości oraz szczególny rejon w Grecji.
Próbując oliwę z oliwek zwykle nie zastanawiamy się jak to się stało, że jest tak doskonała, co jest zupełnie zrozumiałe – delektujemy się jej smakiem, konsystencją, aromatem, podziwiamy jak świetnie pasuje do potrawy. Twórcą sukcesu oliw Mana Gea jest właściciel farmy – Dimitrios Kotaridis, z którym współpracujemy od wielu lat. Poniżej przedstawiamy jego wypowiedź z naszego pierwszego spotkania , która najlepiej oddaje całą filozofię marki Mana Gea.
 
 
Mana Gea (czyli "Matka Ziemia w starożytnej grece") narodziła się z naszej miłości do świętych owoców oliwek w Monemvasii ( zwanej Gibraltarem Grecji), Lakonii, regionie bogatym w tradycję produkcji oliwy z oliwek, który wciąż ewoluuje z poszanowaniem naturalnego rytmu naszej pięknej ziemi. Każda produkowana przez nas butelka jest świadectwem tej miłości, chęci dzielenia się niezbędnym składnikiem każdego z naszych rodzinnych posiłków, dzięki czemu możesz odtworzyć te niezapomniane wrażenia z własną rodziną, gdziekolwiek jesteś na świecie. Nie powiemy Wam, że nasza jest „najlepsza na świecie”, bo coś takiego nie istnieje. Doskonałe oliwy z oliwek istnieją na całym świecie, a najbardziej niezwykłe oliwy z oliwek są znane z tego, że pomijają wszystko to co jest związane z ego. Wierzymy jednak, że Mana Gea wyróżnia się czystą radością, z jaką nadal ją tworzymy, oraz wspomnieniami związanymi ze zdrowymi i pysznymi posiłkami. W życiu kieruję się ideą znanego greckiego filozofa:  „Jeśli tracisz swoją indywidualność, tracisz siebie. Jeśli zatracisz siebie, społeczeństwo jest stracone…” (Αrystoteles 384 p.n.e. – 322 p.n.e. ” )
 
Jak powstała Mana Gea?
 
Od lat uniwersyteckich marzeniem Dimitriosa było dzielenie się doświadczeniem , które miał z oliwą z oliwek, jako dziecko, towarzysząc swojemu dziadkowi  Iliasowi przy zbiorach oliwek i tłoczeniu owoców. Przez wiele lat pracował w biznesie modowym w Grecji i Europie Wschodniej , jednocześnie uczył się jak należy dbać o drzewa oliwne , co jest ważne w trakcie zbiorów i w procesie produkcji oliwy extra virgin. Dimitrios miał tylko jeden cel dostarczać i dzielić się tą oliwą z całym światem, aby dziedzictwo przetrwało w przyszłości, przez kolejne  pokolenia, od ojca do synów. Jego marzenie spełniło się w 2008 roku, kiedy wraz ze swoim bratem  i przyjacielem Leonidem zrealizowali pierwsze duże zamówienie  na oliwę dla klienta  w Kijowie na Ukrainie. To wtedy właśnie powstała nazwa marki Mana Gea. Eksport do kolejnych krajów był już tylko kwestią czasu. Wkrótce zgłosili się klienci m.in.  z USA, UK, Szwecji.
 
Dimitrios szczerze i bezpośrednio  tak mówi o swojej życiowej pasji:
Co oznacza drzewo oliwne dla nas?
Jest to autentyczny pomnik przyrody, który łączy ludzi współczesnych z ich bezpośrednimi przodkami oraz tymi, którzy szczepili drzewka, brali udział w zbiorach , tłoczeniu oliwek. Drzewo oliwne jest święte. Uprawiamy je i traktujemy z szacunkiem, honorem i pasją. Dorastaliśmy, uczyliśmy się, żyliśmy i bawiliśmy się razem z naszymi drzewami oliwnymi, dlatego czujemy się odpowiedzialni i szczęśliwi. Nawet jeśli ktoś nie traktuje ich dobrze , nie przestają rodzić owoców i kwiatów.
Doskonałe oliwy z oliwek można znaleźć na całym świecie. Dla nas nikt nie produkuje, wszystko robimy sami. W co wierzymy jako zespół Mana Gea: nikt nie ma prawa twierdzić, że to najlepsza oliwa z oliwek na świecie.  Głęboko szanujemy każdego, kto wszędzie wkłada taką samą pasję i wiedzę jak my, aby dostarczać oliwę z oliwek ludziom i ich dzieciom. - Wszystkich nas rozpraszają social media,gwiazdy, konkursy, lajki (!), nagrody, co jest dobre, a co złe, kto jest lepszy i co sprawia, że jest lepiej. W OGÓLE TEGO NIE UDOSTĘPNIAMY!! - Dlatego nigdy nie braliśmy i nie planujemy brać udziału w żadnych międzynarodowych konkursach oliwy z oliwek - Największą satysfakcją dla nas jest obserwowanie reakcji ludzi, kiedy próbują naszej oliwy z oliwek w kawałku chleba i uśmiechają się!!!! To nasza nagroda!
 
Jakie wartościowe zmiany wprowadziła Mana Gea na rynku oliw extra virgin?
·      Jedna z pierwszych greckich firm , która wprowadziła do sprzedaży oliwy extra virgin w oparciu o różne odmiany oliwek, wzbogacając w ten sposób smak i aromat. Do tego momentu firmy ograniczały się do produkcji oliwy z jednego gatunku oliwek.
·      Pierwszy producent w Grecji , oferujący niefiltrowaną oliwę extra virgin .
·      Pierwsza na świecie firma, oferująca oliwę extra virgin z 300 letnich drzew oliwnych.
·      W rejonie Monemvasii Mana Gea , jako pierwsza firma zaoferowała klientom możliwość uczestniczenia w panelach degustacyjnych i ekstrakcji oliwek
 
Oliwa z oliwek Extra Virgin „Mana Gea” 300 z upraw ekologicznych jest produkowana w całości z zielonych oliwek Athinoelia zbieranych w  sadach w listopadzie  w całości z  300-letnich i starszych drzew oliwnych.
 
Edycja limitowana: ograniczona liczba drzew uniemożliwia produkcję dużych ilości oliwy 300-letniej Mana Gea.

CHARAKTERYSTYKA OLIWY 

Zbiory: 2023

Smak/Aromat : 0wocowy, dobrze zaokrąglony i bardzo gładki smak, długotrwały posmak. Aromat oscyluje wokół świeżych ziół, pomidorów i zielonych oliwek. Średnia intensywność.
Idealna do: sałatek, warzyw, ryb, kurczaka, jagnięciny, makaronów, świeżego pieczywa, tostów.
Kwasowość: bardzo niska ≤ 0,35%
 
INFORMACJE O OLIWIE
Kraj pochodzenia: Grecja
Rejon: Monemvasia
Odmiany oliwek: Athinoelia
Rodzaj oliwy: organiczna extra virgin – najwyższej jakości oliwa z oliwek
Certyfikat: Bio Hellas
Polifenole : 400-550
Procedura ekstrakcji: do 18 godzin (od momentu zbioru oliwek)
Metoda zbiorów: ręczna

Cechy sensoryczne:

cechy sensoryczne

 
5200113221001


Zobacz stronę producenta »

W południowo-wschodniej Grecji, w regionie Laconia, około 300 km od Aten i 90 km od Sparty, można znaleźć jeden z najbardziej historycznych i ekscytujących regionów - Monemwazja. Dom - Mana Gea. Obszar historyczny, o jednej z najbogatszych tradycji oraz kultury wytwarzania oliwy na świecie.

Grecja w porównaniu z jakimkolwiek innym krajem na świecie ma najdłuższą historię produkcji oliwy oraz niezliczone grono producentów doskonałej oliwy z oliwek.

Mana Gea w starożytnym języku greckim oznacza ,,Matkę Ziemię”

Oliwa premium z oliwek z pierwszego tłoczenia, tłoczona na zimno, elegancka i wyrafinowana, o bardzo niskiej kwasowości poniżej 0,3%.  Mana Gea Extra Virgin to znakomite połączenie lokalnych odmian oliwek "Athinoelia" i „Koroneiki”, dające doskonały i zrównoważony pełny smak, aromat; bogate w składniki odżywcze i witaminy, w wyniku czego powstaje jedną z najlepszych oliw Extra Virgin na świecie.

Uzyskiwana bezpośrednio z ręcznie zbieranych oliwek i wyłącznie tradycyjną metodą przy wykorzystaniu środków mechanicznych.


10 powodów dlaczego warto kupić nasze oliwy

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkt dodany do listy życzeń
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć