• -20%
CASA DE SANTO AMARO PRAEMIUM DOP/PDO OLIWA Z OLIWEK EXTRA VIRGIN 500ML
OLIWA Z OLIWEK EXTRA VIRGIN 500ML CASA DE SANTO AMARO PRAEMIUM DOP/PDO
gold award
CASA DE SANTO AMARO PRAEMIUM DOP/PDO OLIWA Z OLIWEK EXTRA VIRGIN 500ML
OLIWA Z OLIWEK EXTRA VIRGIN 500ML CASA DE SANTO AMARO PRAEMIUM DOP/PDO
gold award

CASA DE SANTO AMARO PRAEMIUM DOP/PDO OLIWA Z OLIWEK EXTRA VIRGIN 500ML

55,20 zł 69,00 zł -20%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 58,65 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Brutto

CENA WYSYŁKI OD 9,99 ZŁ

Portugalska oliwa z oliwek Casa de Santo Amaro

Premium oliwa z oliwek extra virgin z 8 – pokoleniową tradycją!


Casa De Santo Amaro Praemium  - oliwa z oliwek extra virgin wytwarzana na terenie rodzinnej posiadłości, dzięki pasji przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Jest produktem ekskluzywnym, dzięki któremu przygotowywane potrawy nabiorą wyrafinowanego smaku.

Najważniejsza jest jakość!
Dzięki corocznym testom ewaluacyjnym i porównawczym, farma Casa De Santo Amaro wytwarza oliwę o niezmiennie najwyższej jakości, zachwycającej swoich klientów oraz docenianej w rankingach jakości oliw na całym świecie.
Oliwy z oliwek Casa de Santo Amaro zostają regularnie doceniane na arenie międzynarodowej jako laureatki najważniejszych konkursów.
W 2021 roku Casa de Santo Amaro Premium zdobyła platynowe wyróżnienie na prestiżowym Berlin GOOA– Global Olive Oil Awards, w 2020 roku aż dwa złote medale – w tym w międzynarodowym konkursie NYIOOC (New York International Olive Oil Competition), a do roku 2019 Bracia Francisco i António zdobyli aż 33 medale dla najlepszych producentów.

Co sprawia, że Casa de Santo Amaro Praemium jest wyjątkowa?
* Jest wytwarzana metodami naturalnymi, w rodzinnej, 8- pokoleniowej firmie - obecnie prowadzonej przez braci Francisco i António Pavão, którzy czuwają nad każdym etapem produkcji, by dostarczyć świeżą oliwę najlepszej jakości do najbardziej wymagających smakoszy.
* Casa de Santo Amaro Praemium jest bogata w niezwykle ważne dla organizmu jednonienasycone kwasy tłuszczowe, posiadające właściwości antyzapalne. Jest również źródłem kwasów omega-3 i omega- 6, oraz witaminy E i K.
* Stanowi idealny dodatek podkreślający smak najróżniejszych potraw - od gotowania na co dzień po wyjątkowe okazje.
* Certyfikat DOP/PDO - co w praktyce oznacza, że oliwa pochodzi z farmy Casa de Santo Amaro i nie jest mieszanką różnych oliw.

Dlaczego farma, z której pochodzi oliwa Casa de Santo Amaro jest unikalna?
Przede wszystkim ludzie…
Próbując oliwę z oliwek zwykle nie zastanawiamy się jak to się stało, że jest tak doskonała, co jest zupełnie zrozumiałe – delektujemy się jej smakiem, konsystencją, aromatem, podziwiamy jak świetnie pasuje do potrawy.
Za każdym arcydziełem kryje się historia pełna pasji, historii, tradycji… W taki właśnie sposób 14 października 1687 r.  w Portugalii powstała pierwsza oliwa z oliwek Casa de Santo Amaro - oliwa tworzona z pasji przekazywanej z pokolenia na pokolenie.
Oliwa z oliwek Casa de Santo Amaro to przede wszystkim ludzie pełni pasji i szacunku do wykonywanej pracy. Produkcja oliwy z oliwek to nie tylko sposób na życie, ale inspiracja do tworzenia, kreowania nowej, pełnej harmonii rzeczywistości, która pielęgnowana jest z pokolenia na pokolenie.
Obecnie firma jest prowadzona przez braci Francisco i António Pavão.
Sekretem cudownego smaku jest produkcja oliwy z oliwek oparta na koncepcji FARM-TO-TABLE – z ang. z gospodarstwa wprost na stół.
Co to oznacza?
W jednym gospodarstwie znajdują się: plantacja, miejsce tłoczenia oliwy z zebranych oliwek oraz rozlewnia do butelek – wszystko to, co potrzebne do uzyskania najlepszej jakości czystego soku ze świeżych i zdrowych oliwek.
Rodzina Amaro przywiązuje ogromną wagę do porównywania jakości uzyskanej oliwy, co pozwala na dopracowania do perfekcji najlepszych praktyk, które dają najbardziej satysfakcjonujący efekt. Coroczne testy ewaluacyjne oraz porównawcze pozwalają na wytworzenie oliwy o niezmiennie nadzwyczajnej jakości, która zachwyca najbardziej wymagających smakoszy – klientów i jest doceniana w najważniejszych rankingach jakości oliwy na całym świecie.
Plantacja Casa de Santo Amaro zajmuje obszar 160 ha, z czego 110 ha to obszar młodych drzew oliwnych a 50 ha jest obszarem przeznaczonym dla (ponad) 100-letnich drzew!
Ponadto, drzewka oliwne pochodzą wyłącznie z regionalnych odmian, takich jak: Cobrancosa, Verdeal Transmontana oraz Madural.CHARAKTERYSTYKA OLIWY


Zbiory: od 25.10.2022 r. do 25.11.2022 r.
Data przydatności: do końca 12.2024 r.
Smak: wyraźne nuty goryczki oraz odrobiny pikantności. Jest to oliwa doskonale harmonijna w smaku, złożona, ale też zrównoważona.
Aromat: oscyluje wokół świeżych ziół, pomidorów i zielonych oliwek świeży, błyskawicznie pobudzający kubki smakowe orzechową zielenią, gorzką, a zarazem pikantną, średnią intensywnością.
Idealna do: sałatek, warzyw, grillowanego mięsa, makaronów, świeżego pieczywa.
Kwasowość: bardzo niska ≤ 0,2%
Oliwy z segmentu premium nie przekraczają kwasowości 0,3%

INFORMACJE O OLIWIE
Kraj pochodzenia:
Portugalia
Rejon:
Trás-Os-Montes
Odmiany oliwek:
Cobrançosa, Verdeal Transmontana
Rodzaj oliwy:
extra virgin – najwyższej jakości oliwa z oliwek
Certyfikat: DOP/PDO
Metoda zbiorów:
ręczna/mechaniczna

Cechy sensoryczne:

cechy sensoryczne

Ważna informacja! Ocena sensoryczna przeprowadzana jest przez panel przeszkolonych degustatorów ( 8-12 osób), a mediany wartości cech pozytywnych i negatywnych są wykorzystywane do klasyfikacji w oparciu o wytyczne ustalone przez International Olive Council (IOC). Należy pamiętać, że indywidualne postrzeganie przez konsumentów cech sensorycznych wysokiej jakości oliwy z oliwek nie zawsze zgadza się z oceną panelu.

Zobacz również opis producenta.

Amaro Praemium nagroda Japonia 2022

Amaro Praemium nagroda NY 2022

Amaro Praemium nagroda 2022

 

Oliwa z oliwek Praemium jest produktem ekskluzywnym, dzięki któremu przygotowywane potrawy nabiorą wytwornego smaku. Uzyskiwana naturalnymi metodami, w rodzinnej firmie z tradycjami, portugalska oliwa z oliwek to idealny dodatek podkreślający smak najróżniejszych potraw. Oliwa z oliwek extra virgin jest doprawiona wyraźną nutą goryczy oraz pikantności, a jej aromaty oscylują wokół świeżych ziół, pomidorów i zielonych oliwek. Casa de Santo Amaro Praemium to najlepsza oliwa z oliwek do wykorzystania w różnorodnych potrawach, zarówno na co dzień jak i od święta.

Cechy sensoryczne:

cechy sensoryczne

5600284802038

10 powodów dlaczego warto kupić nasze oliwy

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkt dodany do listy życzeń
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć