oliwa hiszpańska Pago de Espejo

Pago De Espejo Oliwa z Oliwek Extra Virgin 500ml

79,00 zł
Brutto

CENA WYSYŁKI OD 9,99 ZŁ

Zamówienia złożone do godziny 11:00 są wysyłane tego samego dnia (w dni robocze).

nowe zbiory

Hiszpańska oliwa z oliwek 500 ml Pago de Espejo- klasa Premium

Oliwa dostępna jest również w opakowaniu 3l -> LINK

Jedna z najlepszych hiszpańskich oliw w Jaénw Andaluzji, pozyskiwana ze wczesnych zbiorów oliwek odmiany Picual zbieranych na początku listopada, gdy nie są jeszcze w pełni dojrzałe – w języku hiszpańskim określane jako „en envero”. Tradycja farmy La Codesa założnej przez rodzinę Espejo sięga samego początku XX wieku. Obecnie na około 200 hektarach posiadłości rośnie ponad 8 tysięcy stu-letnich drzew oliwnych.


Wraz z upływem czasu, dzięki wytrwałości i wielkiej pasji rodziny Espejo, posiadłość systematycznie rozrastała się i aktualnie posiada własną tłocznię, w której produkowana jest oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia. Dzięki czemu kompleksowa kontrola jakości oliwy począwszy od momentu zbiorów, aż po proces tłoczenia stała się możliwa. W rezultacie otrzymujemy świeżą, aromatyczną, pełnowartościową oliwę.
Obecnie -  w czwartym pokoleniu rodziny Espejo, firma zarządzana jest wyłącznie przez kobiety.


Co sprawia, że Pago de Espejo-oliwa z oliwek tłoczona na zimno z wczesnych zbiorów jest wyjątkowa?

Pago de Espejooliwa tłoczona na zimno-produkowana jest dzięki dokładnej selekcji zebranych oliwek, tak aby zawsze trafiały do olejarni w idealnym stanie. Gdy znajdą się na miejscu, w ciągu 24 godzin zostają poddawane procesowi tłoczenia, dzięki czemu ich właściwości pozostają nienaruszone. Następnie AOVE (z hiszp. oliwa z oliwek extra virgin) jest ekstrahowana bez podgrzewania i bez użycia chemikaliów oraz dekantowana w sposób naturalny. Proces ten zapewnia zachowanie wszystkich cech „organoleptycznych”, które pozwalają na klasyfikację oliwy z oliwek, jako wyjątkowo korzystnie wpływającej na zdrowe serce i układ krążenia, a wszystko to dzięki wysokiemu stężeniu kwasu oleinowego i polifenoli (antyoksydantów), chroniących przed nowotworami, chorobami krążenia oraz spowalniających proces starzenia się organizmu.


Pochodząca  z wczesnych zbiorów świeża oliwa ma dużą zawartość polifenoli (antyoksydantów), które chronią przed nowotworami, chorobami układu krążenia oraz spowalniają proces starzenia się organizmu.
Pago de Espejo- hiszpańska oliwa- ma wysoką zawartość polifenoli ( antyoksydantów) – 379


CHARAKTERYSTYKA OLIWY

Zbiory: 2023
Smak/Aromat: aromat niezwykle intensywny, owocowy. Wyczuwalne delikatne nuty liści oliwnych, świeżo skoszonej trawy, a także pomidorów i migdałów. Smak -świeży, intensywny, wyrazisty posmak owocowy. Wyczuwalne nuty pomidorów, jabłek, migdałów. Zrównoważony: na początku wyczuwalny na podniebieniu słodkawy posmak z lekko pikantnym akcentem na końcu (co jest typowe dla młodej oliwy).
Idealna do: chleba, warzyw, mięsa, pomidorów, sałatek, a nawet czekoladowych deserów, z którymi tworzy duet idealny
Kwasowość:  bardzo niska ≤ 0,11%. Oliwy z segmentu premium nie przekraczają kwasowości 0,3%


INFORMACJE O OLIWIE
Kraj pochodzenia: Hiszpania
Rejon: Andaluzja
Odmiany oliwek: Picual
Rodzaj oliwy : extra virgin – najwyższej jakości oliwa z oliwek
Metoda zbiorów: mechaniczna

Cechy sensoryczne oliwy

pago de espejo cechy sensoryczne

pago de espejo

oliwa pago de espejo
 
8437015647012

10 powodów dlaczego warto kupić nasze oliwy

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkt dodany do listy życzeń