oliwa hiszpańska Pago de Espejo

Pago De Espejo Oliwa z Oliwek Extra Virgin 500ml

59,00 zł
Brutto

CENA WYSYŁKI OD 9,99 ZŁ

Hiszpańska oliwa z oliwek 500 ml Pago de Espejo- klasa Premium

Jedna z najlepszych hiszpańskich oliw w Jaénw Andaluzji, pozyskiwana ze wczesnych zbiorów oliwek odmiany Picual zbieranych na początku listopada, gdy nie są jeszcze w pełni dojrzałe – w języku hiszpańskim określane jako „en envero”. Tradycja farmy La Codesa założnej przez rodzinę Espejo sięga samego początku XX wieku. Obecnie na około 200 hektarach posiadłości rośnie ponad 8 tysięcy stu-letnich drzew oliwnych.


Wraz z upływem czasu, dzięki wytrwałości i wielkiej pasji rodziny Espejo, posiadłość systematycznie rozrastała się i aktualnie posiada własną tłocznię, w której produkowana jest oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia. Dzięki czemu kompleksowa kontrola jakości oliwy począwszy od momentu zbiorów, aż po proces tłoczenia stała się możliwa. W rezultacie otrzymujemy świeżą, aromatyczną, pełnowartościową oliwę.
Obecnie -  w czwartym pokoleniu rodziny Espejo, firma zarządzana jest wyłącznie przez kobiety.


Co sprawia, że Pago de Espejo-oliwa z oliwek tłoczona na zimno z wczesnych zbiorów jest wyjątkowa?

Pago de Espejooliwa tłoczona na zimno-produkowana jest dzięki dokładnej selekcji zebranych oliwek, tak aby zawsze trafiały do olejarni w idealnym stanie. Gdy znajdą się na miejscu, w ciągu 24 godzin zostają poddawane procesowi tłoczenia, dzięki czemu ich właściwości pozostają nienaruszone. Następnie AOVE (z hiszp. oliwa z oliwek extra virgin) jest ekstrahowana bez podgrzewania i bez użycia chemikaliów oraz dekantowana w sposób naturalny. Proces ten zapewnia zachowanie wszystkich cech „organoleptycznych”, które pozwalają na klasyfikację oliwy z oliwek, jako wyjątkowo korzystnie wpływającej na zdrowe serce i układ krążenia, a wszystko to dzięki wysokiemu stężeniu kwasu oleinowego i polifenoli (antyoksydantów), chroniących przed nowotworami, chorobami krążenia oraz spowalniających proces starzenia się organizmu.


Pochodząca  z wczesnych zbiorów świeża oliwa ma dużą zawartość polifenoli (antyoksydantów), które chronią przed nowotworami, chorobami układu krążenia oraz spowalniają proces starzenia się organizmu.
Pago de Espejo- hiszpańska oliwa- ma wysoką zawartość polifenoli ( antyoksydantów) – 379


CHARAKTERYSTYKA OLIWY

Zbiory: październik 2022
Data przydatności: do końca 11.2024
Smak/Aromat: aromat niezwykle intensywny, owocowy. Wyczuwalne delikatne nuty liści oliwnych, świeżo skoszonej trawy, a także pomidorów i migdałów. Smak -świeży, intensywny, wyrazisty posmak owocowy. Wyczuwalne nuty pomidorów, jabłek, migdałów. Zrównoważony: na początku wyczuwalny na podniebieniu słodkawy posmak z lekko pikantnym akcentem na końcu (co jest typowe dla młodej oliwy).
Idealna do: chleba, warzyw, mięsa, pomidorów, sałatek, a nawet czekoladowych deserów, z którymi tworzy duet idealny
Kwasowość:  bardzo niska ≤ 0,13%. Oliwy z segmentu premium nie przekraczają kwasowości 0,3%


INFORMACJE O OLIWIE
Kraj pochodzenia: Hiszpania
Rejon: Andaluzja
Odmiany oliwek: Picual
Rodzaj oliwy : extra virgin – najwyższej jakości oliwa z oliwek
Metoda zbiorów: mechaniczna


pago de espejo cechy sensoryczne


pago de espejo

oliwa pago de espejo
 


8437015647012

10 powodów dlaczego warto kupić nasze oliwy

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkt dodany do listy życzeń
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć