Pago De Espejo Arbequina Oliwa z Oliwek Extra Virgin 500ml

Pago De Espejo Arbequina Oliwa z Oliwek Extra Virgin 500ml

79,00 zł
Brutto

CENA WYSYŁKI OD 9,99 ZŁ

Zamówienia złożone do godziny 11:00 są wysyłane tego samego dnia (w dni robocze).

nowe zbiory

Oliwa z oliwek extra virgin Hiszpańska 0,5l

Doskonała oliwa extra virgin produkowana w Jaén (region Andaluzji). Oliwki odmiany Arbequina zbierane są od końca września do początku października kiedy mają najlepsze właściwości smakowe i zdrowotne. Firma Pago De Espejo kontroluje na farmie cały proces zbioru oliwek, a oliwa produkowana jest w ściśle określonych warunkach , aby zachować wszystkie właściwości.
Butelka odzwierciedla kolor dojrzałych oliwek odmiany Arbequina w okresie zbiorów.


Farma La Codesa została założona przez rodzinę Espejo w 1920 roku. Obecnie na terenie posiadłości ( o powierzchni 200 hektarów) rośnie ponad 8000 stuletnich drzew oliwnych.
Farma rodziny Espejo posiada własną tłocznię, gdzie produkowana jest oliwa extra virgin, aby w pełni kontrolować jakość od momentu zbiorów, poprzez proces tłoczenia i finalnie butelkowania.
Priorytetem jest nie ilość, ale jakość.
W rezultacie otrzymujemy świeżą, pełnowartościową oliwę.
Dzisiaj w czwartym pokoleniu rodziny Espejo firma zarządzana jest przez same kobiety ( zobacz zdjęcie poniżej).

Jak powstaje oliwa Pago de Espejo?

Oliwa z oliwek jest produkowana poprzez skrupulatną selekcję wszystkich zebranych owoców, tak aby zawsze trafiały do olejarni w idealnym stanie. Po dotarciu na miejsce są poddawane procesowi tłoczenia w ciągu 24 godzin, dzięki czemu ich właściwości pozostają nienaruszone. Następnie AOVE (w hiszp. oliwa z oliwek extra virgin) jest ekstrahowana bez podgrzewania i chemikaliów i dekantowana w naturalnym procesie. Cały ten dokładny proces pozwala zachować wszystkie cechy organoleptyczne, które klasyfikują oliwę z oliwek, jako bardzo zdrową dla serca i układu krążenia , dzięki wysokiemu stężeniu kwasu oleinowego i polifenoli.

Aromat: średnio intensywny, owocowy. Wyczuwalne bardzo wyraźne aromaty orzecha , zielonych migdałów, jabłek, bananów. zielne, takie jak liście oliwne, świeżo skoszona trawa, pomidory i migdały.

Smak: ma słodkie wejście z delikatnymi niuansami, gdzie widać obecność owoców i trawy. Bardzo zrównoważony, przyjemny i harmonijny. Oliwa jest bardzo delikatna w smaku.

Idealna do: chleba, warzyw, kurczaka , białej ryby, owoców morza, pomidorów, sałatek.


Bardzo niska kwasowość ≤ 0,13%

Cechy sensoryczne oliwy:

cechy sensoryczne

Zbiory: 2023

pago de espejo

pago de espejo oliwa z oliwek

 
Pago De Espejo Arbequina

10 powodów dlaczego warto kupić nasze oliwy

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkt dodany do listy życzeń