• -15%
organiczny cząber 40g
mana gea organiczny cząber 40g
organiczny cząber 40g
mana gea organiczny cząber 40g

MANA GEA ORGANICZNY CZĄBER 40 GR

13,59 zł 15,99 zł -15%
Brutto

CENA WYSYŁKI OD 9,99 ZŁ

Opis produktu

Cząber Mana Gea pochodzi z certyfikowanych, organicznych farm w Górach Parnas, w Lakonii położonej na południowo-wschodniej części półwyspu Peloponez w Grecji – jednego z najlepszych regionów na świecie do uprawy tego niezwykłego zioła.

Cząber jest używany jako przyprawa od 2000 lat, głównie w gotowaniu, ale też jako herbata ziołowa. Dzięki substancjom działającym przeciwzapalnie, idealnie sprawdza się przy spożywaniu ciężkich potraw. Ma delikatny, ostrawy smak – przypominający oregano lub tymianek.

Słowo "cząber", z greckiego: θρούμπι (Throumbi) pochodzi od starożytnego greckiego miasta Thymbra (niedaleko Troi). Uważa się, że etymologia łacińskiego "Satureja" sięga greckich bogów płodności natury - Satyrów (pół - ludzi, pół – kóz), których można było spotkać na polanach porośniętych cząbrem (wzmagającym  popęd). Z tego względu Rzymianie uważali, że jest on naturalnym afrodyzjakiem.

Przyprawa idealna do: wieprzowiny, marynat do drobiu. Cząber używamy do przyprawienia mięs, ryb, warzyw, sałatek, sosów na bazie pomidorów, roślin strączkowych, jajek. Można go dodać do oliwek, rodzynek i octu winnego.

Szczególnie polecany w połączeniu z oregano i tymiankiem - dodawany pod koniec gotowania nie straci aromatu.

100% Organiczny Cząber.

organiczny cząber

5200113220356


Zobacz stronę producenta »

W południowo-wschodniej Grecji, w regionie Laconia, około 300 km od Aten i 90 km od Sparty, można znaleźć jeden z najbardziej historycznych i ekscytujących regionów - Monemwazja. Dom - Mana Gea. Obszar historyczny, o jednej z najbogatszych tradycji oraz kultury wytwarzania oliwy na świecie.

Grecja w porównaniu z jakimkolwiek innym krajem na świecie ma najdłuższą historię produkcji oliwy oraz niezliczone grono producentów doskonałej oliwy z oliwek.

Mana Gea w starożytnym języku greckim oznacza ,,Matkę Ziemię”

Oliwa premium z oliwek z pierwszego tłoczenia, tłoczona na zimno, elegancka i wyrafinowana, o bardzo niskiej kwasowości poniżej 0,3%.  Mana Gea Extra Virgin to znakomite połączenie lokalnych odmian oliwek "Athinoelia" i „Koroneiki”, dające doskonały i zrównoważony pełny smak, aromat; bogate w składniki odżywcze i witaminy, w wyniku czego powstaje jedną z najlepszych oliw Extra Virgin na świecie.

Uzyskiwana bezpośrednio z ręcznie zbieranych oliwek i wyłącznie tradycyjną metodą przy wykorzystaniu środków mechanicznych.

Produkt dodany do listy życzeń
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć