organiczny cząber 40g
mana gea organiczny cząber 40g
organiczny cząber 40g
mana gea organiczny cząber 40g

MANA GEA ORGANICZNY CZĄBER 40 GR

15,23 zł
Brutto

CENA WYSYŁKI OD 9,99 ZŁ

Opis produktu

Cząber Mana Gea pochodzi z certyfikowanych, organicznych farm w Górach Parnas, w Lakonii położonej na południowo-wschodniej części półwyspu Peloponez w Grecji – jednego z najlepszych regionów na świecie do uprawy tego niezwykłego zioła.

Cząber jest używany jako przyprawa od 2000 lat, głównie w gotowaniu, ale też jako herbata ziołowa. Dzięki substancjom działającym przeciwzapalnie, idealnie sprawdza się przy spożywaniu ciężkich potraw. Ma delikatny, ostrawy smak – przypominający oregano lub tymianek.

Słowo "cząber", z greckiego: θρούμπι (Throumbi) pochodzi od starożytnego greckiego miasta Thymbra (niedaleko Troi). Uważa się, że etymologia łacińskiego "Satureja" sięga greckich bogów płodności natury - Satyrów (pół - ludzi, pół – kóz), których można było spotkać na polanach porośniętych cząbrem (wzmagającym  popęd). Z tego względu Rzymianie uważali, że jest on naturalnym afrodyzjakiem.

Przyprawa idealna do: wieprzowiny, marynat do drobiu. Cząber używamy do przyprawienia mięs, ryb, warzyw, sałatek, sosów na bazie pomidorów, roślin strączkowych, jajek. Można go dodać do oliwek, rodzynek i octu winnego.

Szczególnie polecany w połączeniu z oregano i tymiankiem - dodawany pod koniec gotowania nie straci aromatu.

100% Organiczny Cząber.

organiczny cząber

 
5200113220356


Zobacz stronę producenta »

W południowo-wschodniej Grecji, w regionie Laconia, około 300 km od Aten i 90 km od Sparty, można znaleźć jeden z najbardziej historycznych i ekscytujących regionów - Monemwazja. Dom - Mana Gea. Obszar historyczny, o jednej z najbogatszych tradycji oraz kultury wytwarzania oliwy na świecie.

Grecja w porównaniu z jakimkolwiek innym krajem na świecie ma najdłuższą historię produkcji oliwy oraz niezliczone grono producentów doskonałej oliwy z oliwek.

Mana Gea w starożytnym języku greckim oznacza ,,Matkę Ziemię”

Oliwa premium z oliwek z pierwszego tłoczenia, tłoczona na zimno, elegancka i wyrafinowana, o bardzo niskiej kwasowości poniżej 0,3%.  Mana Gea Extra Virgin to znakomite połączenie lokalnych odmian oliwek "Athinoelia" i „Koroneiki”, dające doskonały i zrównoważony pełny smak, aromat; bogate w składniki odżywcze i witaminy, w wyniku czego powstaje jedną z najlepszych oliw Extra Virgin na świecie.

Uzyskiwana bezpośrednio z ręcznie zbieranych oliwek i wyłącznie tradycyjną metodą przy wykorzystaniu środków mechanicznych.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkt dodany do listy życzeń
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć