Ursini – Opera Mastra Oliwa Extra Virgin, 500 ml

Ursini – Opera Mastra Oliwa Extra Virgin, 500 ml

89,00 zł
Brutto

CENA WYSYŁKI OD 9,99 ZŁ

Zamówienia złożone do godziny 11:00 są wysyłane tego samego dnia (w dni robocze).

nowe zbiory

Oliwa z oliwek z Włoch Ursini 500 ml

Włoska tradycja produkcji oliwy.
Za każdym arcydziełem kryje się historia pełna pasji, tradycji…
Członkowie włoskiej firmy rodzinnej Ursini już w XIX wieku byli uważani za mistrzów-ekspertów, jednymi z najczęściej proszonych przez właścicieli ziemskich o porady dotyczące pielęgnacji drzew oliwnych. Rodzina otrzymała przydomek Putì, co w dialekcie oznacza „opiekun drzew oliwnych”.
Dzisiaj ta wiedza została wzbogacona i rozszerzona na różne formy produkcji oliwy, korzystając z kreatywności i innowacyjności wpisanej w DNA rodziny Ursini. Niezrównane włoskie oliwy extra virgin Ursini są produkowane z różnych odmian oliwek. Wszystkie różnią się smakiem, ale łączy je tradycja, brak kompromisów, dotyczących jakości.

Co sprawia, że włoskie oliwy Ursini są wyjątkowe?

Firma Ursini jest położona na urokliwym wybrzeżu Costa dei Trabocchi w Fossacesia, w sercu Abruzji, zielonego regionu, w którym znajdują się trzy parki narodowe. Region ten jest związany z uprawą drzew oliwnych, gdzie jakość życia i starożytne wartości nie pozwalają na kompromisy, tak jak w przypadku produkcji Ursini. Autentyczna doskonałość wynika tylko z bezpośredniego i osobistego zaangażowania, co pozwala na pełną kontrolę bez korzystania z pomocy podwykonawców. Co się na to składa? Kontrolowane gaje oliwne, rodzinna olejarnia, wewnętrzne laboratorium i bezpośrednio nadzorowana dystrybucja. Oferowanie najlepszego produktu jest zobowiązaniem, które podjęła firma Ursini w poszanowaniu swoich korzeni i wielkiego patriarchy, wiekowego drzewa oliwnego z '700 roku, które dumnie spogląda na nich z ogrodu opactwa San Giovanni in Venere.

Ursini odróżnia się od innych firm przede wszystkim swoją siedzibą: nie staroświecką fabryką ani terenem przemysłowym, ale starym miejscem poświęconym działalności rodzinnej olejarni. Nowa i przytulna budowla z cegły o powierzchni ponad 1400 metrów kwadratowych otoczona gajami oliwnymi; tutaj znajdują się magazyny, biura, a przede wszystkim własne laboratorium, w którym są przygotowywane i testowane wszystkie produkty.

4 sekrety, które decydują o jakości oliwy.

Istnieje kilka decydujących czynników, które sprawiają, że oliwa extra virgin produkowana przez Ursini jest doskonała: surowiec, z którego powstaje oliwa, pochodzi wyłącznie ze zdrowych oliwek, zbieranych w idealnym momencie dojrzałości, a następnie natychmiast poddawane procesowi tłoczenia. Proces ten charakteryzuje się niższą kwasowością i większą stabilnością, co zapewnia harmonijną i zrównoważoną oliwę o intensywnym aromacie i jasnozielonym kolorze. Metoda przetwarzania oliwek jest indywidualna, są one pielęgnowane i dzielone według poszczególnych odmian już na polach, aby zachować dziedzictwo smakowe, którego brakuje w procesach polegających na mieszaniu różnych rodzajów oliwek. Podwójna dekantacja przefiltrowanej oliwy odbywa się co dwa miesiące.

Włoskie oliwy Ursini - „ z farmy na stół”

Kluczowa dla oliwy jest autentyczna jakość, którą można osiągnąć, kontrolując cały proces produkcji.
Ta zasada przyświecała Ursini przy podejmowaniu decyzji o korzystaniu wyłącznie z rodzinnej olejarni. Pozwala to zoptymalizować proces przetwarzania oliwek, ingerując, partia po partii, w czynniki decydujące o jakości oliwy: terminowe przetwarzanie od momentu zbiorów, rodzaj tłoczenia, czas i temperatura malaksacji, przetwarzanie pojedynczych odmian, wybór wirowania i miękkiej separacji. Cały ten proces Ursini organizuje samodzielnie, nie uzależniając się od podwykonawców, którzy mogliby obniżyć jakość, narzucając przestarzałe techniki. Rodzinna olejarnia jest więc połączeniem rzemieślniczego powołania i dalekowzrocznej otwartości na najbardziej zaawansowane technologie- unikalną wartością, która zawsze wzbudza zainteresowanie klientów i profesjonalistów z branży.

W 1991 r. Giuseppe Ursini został ekspertem w słynnym Corporazione dei Mastri Oleari, które powstało w XIV wieku.
Stowarzyszenie zrzesza profesjonalistów z różnych sektorów i jest zaangażowane w ochronę, edukację i popularyzację produktów z oliwek. Praca w stowarzyszeniu stała się inspiracją dla mistrza Giuseppe Ursiniego ( zdjęcie poniżej)do stworzenia najlepszej oliwy - Opera Mastra. Bogaty, złożony smak i aromat wynika z połączenia 4 jednogatunkowych oliw w specjalnie dobranych proporcjach, gdzie oliwa z jednej odmiany Gentile di Chieti stanowi co najmniej 50%.
Oliwa Opera Mastra jest serią limitowaną i dedykowaną dla najbardziej wymagających klientów.
Na zdjęciu widać, jak zmieniała się butelka z oliwą od 1988 roku.

CHARAKTERYSTYKA OLIWY

Zbiory: 2023
Data przydatności: najlepiej spożyć przed: 07.02.2025

CECHY SENSORYCZNE

cechy sensoryczne oliwy

Smak: harmonijna, świeża, słodka, z wykończeniem przypraw takich jak bazylia i rozmaryn. Smak wyraźnie owocowy z nutami jabłek , migdałów, pomarańczy i pomidorów. Gorycz i ostrość są umiarkowane.

Aromat: bogaty aromat o intensywnym zapachu roślinnym i owocowym nawiązującym do jabłek

Idealna do: uniwersalne zastosowanie, doskonała na początek posiłku z ciepłym pieczywem, jak również do wzbogacenia pierwszych dań. Bardzo dobra do delikatnych mięs, mieszanych sałatek i surowych mięs. Dobrze komponuje się z nieco bardziej przyprawionymi serami i delikatnymi wędlinami, sałatkami z owoców morza, carpaccio, rybami grillowanymi i pieczonymi.

Kwasowość: bardzo niska - 0,2%. Oliwy z segmentu premium nie przekraczają kwasowości 0,3%
Polifenole 6,8

opera mastra

ursini

 
8053908201040

10 powodów dlaczego warto kupić nasze oliwy

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkt dodany do listy życzeń
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć